Grüne Woche Eesti stendi külastas riigisekretär Müller

Koja põllumajandusvaldkonna nõunik Kaisa Vahtmäe tutvustas Saksa toidu- ja põllumajandusministeeriumi riigisekretär Claudia Müllerile stendi väljapanekut. Foto: EPKK

Esmaspäeval, 23. jaanuaril külastas Grüne Woche messil Eesti stendi Saksa toidu- ja põllumajandusministeeriumi riigisekretär Claudia Müller, et tutvuda lähemalt väljapanekuga ja maitsta põnevaid metsaande.

Eelmisel reedel avati Berliinis maailma suurim põllumajandus- ja toidumess Internationale Grüne Woche (IWG). Tänavu aasta keskendutakse Eesti stendil looma- ja toidurikkusele ehk metsast taldrikule. Riigisekretär Claudia Müller soovis rohkem teada saada Eesti stendil pakutavatest toitudest ning tutvuda messil osalejatega. Messil viibiv EPKK põllumajandusvaldkonna nõunik Kaisa Vahtmäe andis kiire ülevaate Eesti selle aasta teemast ja messil esindatud toodetest. „Pakume erinevaid metsaande alates marjadest kuni karulihakonservini. Viimane sai küll paari esimese päevaga otsa, aga tooteid siiski jagub,“ tõdes Vahtmäe.

Müller oli meeldivalt üllatunud Eesti laia tootevaliku üle ning tundis koheselt mõningad kaubamärgid ära. „Olen Eestis viibinud ning Kalevi šokolaade ma tean,“ lausus Müller tutvumisringil nähes Eesti maiustusi. Riigisekretär proovis jooke „Õun Drinks“ ja Rõngu mahla ning kiitis nende mahedat maitset, mis ei ole ülemäära magusad. Lisaks proovis ta Eesti stendi nö esindustoodet – põdralihasingi võileiba, mis maitses talle eriti. Müller ütles, et eelistab alati soolaseid maitseid ning ulukiliha on üks tema lemmikuid. Pärast ringkäiku stendil avaldas külaline, et soovib lähiajal kindlasti Eesti imelisi saari külastada, sest on nende kohta väga palju head kuulnud.

Vahtmäe sõnul möödus kohtumine vabas ja sundimatus õhkkonnas ja ta avaldas lootust, et Eesti stend jäi kõrgele külalisele hästi meelde.

Eelmine luguPõllumajandusliku kõrghariduse tagamine ei ole piisavalt rahastatud
Järgmine luguEesti taimekasvatajad said eelmisel aastal hea saagi