Fotod! Lõikuspeol tunnustati koja aumärgiga maaelu edendajaid

2022. aasta aumärkide saajad koos õnnitlejatega. Foto: Oleg Harsenko

18. novembril Laitses toimunud Eesti Põllumajandus Kaubanduskoja lõikuspeol pärjati koja auliikme tiitliga Tiina Saron. Koja aumärgi pälvisid 9 põllumajanduse valdkonna tegusat eestvedajat ja kohaliku kogukonna tunnustatud liiget.

Koja juhatuse esimees Roomet Sõrmus sõnas, et lõikuspeo kaunis traditsioon annab hea võimaluse tänada ja märgata neid inimesi, kelle elu on seotud põllumajandussektoris toimuvaga. „Neile antava tunnustusega tõstame esile valdkonna sädeinimesed ja põllumehed, kelle panus valdkonna arengule on olnud hindamatu. Koda tunnustab tänavu aumärgiga „EestiMAA heaks“ üheksat inimest ja ühele koja arengus erilist rolli mänginud inimesele antakse auliikme staatus,“ selgitas koja juht.

Tiina Saron, kes pälvis auliikme tiitli, oli koja juhatuse liige aastatel 2016-2020 ja Eesti Piimaliidu tegevdirektor 2003-2016. Ta on olnud ka koja nõukogu liige. Tiina Saron on andnud suure panuse Eesti piimanduse ja koja arengusse.

„Paljud tunnustusmärgid lähevad kohalike kogukondade aktivistidele ja põllumajanduses oluliste valdkondade eestvedajatele. Nüüd on meil võimalik öelda oma siiras tänu nende tehtud töö eest,” ütles Sõrmus aumärke üle andes.

Aumärgid said:

  1. Einar Jakobi, kes on andnud tubli panuse nii Virumaa Põllumeeste Liidu, kui ka Viru Lihaühistu tegemistesse ja seeläbi edukalt ja kindlakäeliselt esindanud erinevate põllumeeste huve. Samuti on Einar teinud tihedat koostööd kojaga, sh väärib märkimist tema tegevus Brüsseli suunal.
  2. Aarne Põldvere pälvis aumärgi, kui Eesti Tõusigade Aretusühistu pikaajaline töötaja. Aarne Põldvere tunnustatakse teenete eest sigade aretusalases töös ja kvaliteetse kodumaise toidu tootmise edendamisel.
  3. Arno Kannike, kes on Piimandusmuuseumi nõukogu liige. Arno Kannike on olnud piimandusmuuseumiga seotud muuseumi algusest peale 1976. aastast ning Eesti Piimaliidu asutamise eestvedaja. Ta peab väga oluliseks Eesti piimanduse ajaloo säilitamist.
  4. Maire Vimb, kes töötab kojas juhiabi ja projektijuhina alates 2005. aastast. Tänavu täitub tal 17. töötamise aasta. Maire Vimb on olnud läbi aastate pühendunud töötaja ja koja visiitkaart nii partnerite kui liikmete jaoks ning andnud suure panuse koja arengusse.
  5. Ülo Lippa, kes on Eesti Mesinike Liidu juhatuse kauaaegne aktiivne liige: Kogenud mesinikuna on ta EML Koolituskeskuse raames olnud paljude aastate jooksul hinnatud mesinduskursuste korraldaja ja mesindusala õpetaja ning mesinikele praktiliste õppepäevade läbiviija. Ülo Lippa on arendanud mesinduse baasil häid koostöösuhteid piirkondlike metsanduse ja põllumajanduse valdkonna ettevõtetega ühise eesmärgi ja kasu nimel.
  6. Meelis Mändla, kes sai OÜ Paistevälja juhina tunnustuse silmapaistvate teenete eest Eesti maaelu ja põllumajanduse edendamisel.
  7. Riina Maruštšak, kes on EPKK keskkonnavaldkonna juhina andnud märkimisväärse panuse keskkonnavaldkonna ja keskkonnapoliitika arengusse.
  8. Alar Astover, kes on tunnustatud mullateadlane. Ta teeb põllumeestega tihedat koostööd ja on eestvedaja mitmetes olulistes keskkonnaprojektides.
  9. Eino Viikoja, kes on tuntud Virumaa põllumees ja kauaaegne Virumaa Põllumeeste liidu liige. Ta panustab keskkonnasäästlikku ja jätkusuutlikku põllumajandusse.

Vaata peo pilte:

Rohkem pilte näed SIIT

 

Eelmine luguKliimapoliitika
Järgmine luguToiduga varustatus, kui riigikaitse üks osa, pani seakasvatajaid muretsema