Euroopa lihaveisesektor koguneb jätkusuutliku arengu parandamiseks

Foto: BovINE

Euroopa riikidevaheline veebiseminar toimub BovINE Eesti partneri Liivimaa Lihaveis eestvedamisel. Euroopa teadlaste, põllumajandustootjate, põllumajandusorganisatsioonide ja nõustajate ning kogu lihaveise väärtusahela esindajate võrgustiku veebikohtumisel saavad osaleda kõik, kes soovivad kuulda teadlaste ja praktikute ettepanekuid lihaveisesektori jätkusuutliku arengu toetamiseks. Veebiseminar on sünkroontõlkega ja toimub 2. detsembril 2021. a.

“Liivimaa Lihaveisel on hea meel võõrustada BovINE’i kohtumist nii kriitilisel hetkel sektori ajaloos,” ütles Eesti võrgustiku juht Airi Külvet. “BovINE’i võrgustik, kuhu kuulub kümme riiki, võimaldab juurdepääsu olemasolevatele ja arenevatele teadmistele, et parandada mitte ainult loomade tervist ja heaolu, vaid ka keskkonnasäästlikkust ja veisekasvatuse sotsiaalmajanduslikku säilenõtkust, sealhulgas tootmise tõhusust. Tulevikuplaane aitavad kavandada teadmised, mida jagatakse näiteks tarbijate vajaduste ja ootuste kohta liha kvaliteedi suhtes.”

Kohtumise avab Eesti maaeluminister Urmas Kruuse,  millele järgnevad BovINE võrgustiku juhtide ja temaatiliste töörühmade juhtide ettekanded.

Veebiseminari efektiivset teadmiste jagamist toetab sünkroontõlge kaheksasse Euroopa keelde, milleks on  inglise, eesti, prantsuse, saksa, poola, portugali, hispaania ja itaalia keel.

Link veebiseminaril registreerimiseks asub SIIN.

Eelmine luguArutelu: Kas glüfosaat võib aidata kaasa suurema bioloogilise mitmekesisuse saavutamisele?
Järgmine luguPõllumajanduse keskkonnahoid vajab tõhusamat toetust