ERR Uudised: Nisu ja rukki saak jääb oodatust väiksemaks

Nisu ja rukki saak jääb Eestis sel aastal oodatust väiksemaks, täpselt nagu ka Venemaal ja Ukrainas, kus on teravilja ekspordile seatud piirangud.

“Tõenäoliselt me ei suuda sellel aastal koguda toidurukist piisavalt, et oma siseturuvajadust katta. Ja nisu osas on täpselt samamoodi kriitline seis. Ilmateade on ka juba lubanud vihmasemat aega ja see võib kõik mõjuda nisu kvaliteedile ja seega võib ka tekkida probleeme selles osas, et meil pole piisavalt toidunisu,” rääkis põllumajandus-kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus “Aktuaalsele kaamerale”.

Sõrmuse arvates on teravilja hinnatõusu mõju leiva ja saia hinnale olemas või siis mõjutab see hoopis leivotootjate majandustulemusi. Eelmisel aastal olid kõik Eesti suuremad leivatootjad kasumis. Kuid sel aastal on leiva hind poes langenud keskmiselt kolm ja pool protsenti, samal ajal kui rukki hind on aasta algusest tõusnud ligi 20 protsenti.

“Kui tooraine hind ehk antud juhul siis rukki või nisu hind tõuseb siis see võib väga vabalt mõjutada leiva hinda. Viljasaak võib kesine tulla ka Eestis, nii et osa vajaminevast toidurukkist ja nisust tuleb importida,” märkis ta.

Vaata Aktuaalse kaamera videost:

http://uudised.err.ee/index.php?0&popup=video&id=35207

Eelmine luguDelfi Majandus: Balti toidufirmad võivad ekspordi huvides luua ühise brändi
Järgmine luguÄripäev: Rapsi hind võib äratada põllumehes mänguri