EPKK avab nädalavahetusel Pärnus piimabaari

Pärnu Vallikääru aasal toimub 12.-13. juunini 2015 Hea Toidu Festival Grillfest 2015. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda avab Grillfesti lastealal piimatelgi. EPKK piimatelgis on kahe päeva jooksul võimalus mõnusalt aega veeta, nautida piimabaaris värskeid Eesti piimatooteid ning osaleda piimandusmuuseumi korraldatud või tegemise õpitubades.

Piim ja suvine grill

Grillfestil esitletakse ka värskelt trükist tulnud retseptivihikut „Piim ja suvine grill“, kust leiab vahvaid ideid erinevate juustude grillimiseks. Nikita Ulitini poolt kokku pandud kogumikust leiab samuti terve rea retsepte, milles on piimatooteid kasutatud grillliha marineerimiseks ja grilltoitude juurde pakutavate kastmete valmistamiseks.

Piim on tervisliku, mitmekesise ja tasakaalustatud toiduvaliku üheks osaks. Piimatooted on inimese jaoks sobivaks toiduks kogu eluea jooksul. Piim on olnud eestlaste toidulaual alati aukohal. Piimatooted pakuvad huvitavaid võimalusi ka grilltoitude valmistamisel, liha asemel võiks aga vahelduseks proovida juustu grillimist.

Loe lähemalt Grillfesti kohta

Eelmine luguKarjalaskepäeval saavad 1500 last üle Eesti tutvust teha lehmade ja piimatootmisega
Järgmine luguIlmunud on Põllumehe Teataja juunikuu number