Eesti Põllumajanduse Aastanäitus EPA2021 tuleb taas

Kutsume kõiki põllumajanduse ja maamajanduse valdkonna ettevõtjaid osalema Eesti põllumajanduse aastanäitusel EPA2021, mis toob 13.-14. oktoobrini 2021 kaheks päevaks Tartusse sektori tipptegijad.

Eesti Rahva Muuseumis toimub kolmandat korda põllumeeste oma suursündmus Eesti Põllumajanduse Aastanäitus EPA2021, mille korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Eesti Rahva Muuseumi moodsas ja avaras keskkonnas saavad kohe pärast põllutööde lõppu kokku Eesti põllumajandussektori otsustajad ja põllumeeste kõige olulisemad koostööpartnerid.

Kahe päeva jooksul tutvustatakse põllu- ja biomajanduse trende, uuendusi ning innovaatilisi tehnoloogiaid, mis aitavad ettevõtetel paremini majandada ja leida lahendusi igapäevastele väljakutsetele. Nii nagu varasematelgi aastatel osaleb aastanäitusel EPA2021 eksponendina ca 80 erinevate valdkondade ettevõtet ja organisatsiooni, nende hulgas sektori juhtivad masina- ja söödafirmad, tootmissisendite pakkujad, pangad ja teised ettevõtted.

Aastanäituse taas korraldamiseks andsid kaks eelmist messi positiivse kogemuse. Osalejad olid rahul nii pakutava programmi kui messi asjaliku õhkkonnaga. Eelmiste aastate messide tagasiside põhjal on EPA20201 põllumajandussektoris tegutsejatele väga hea kokkusaamise koht. Põllumeeste oma messil saavad kokku maaharija ja traktorimüüja, teraviljakasvataja ja börsimaakler, piimakarjapidaja ja pankur jne. Kohtutakse oma võtmeklientide ja äripartneritega.

Tänavune EPA on pärast põllutööde lõppu heaks kohaks kokkuvõtete tegemiseks, uute teadmiste ammutamiseks ja tulevikku vaatamiseks. EPA eripära on kindlasti see, et näitus on suunatud ärikülastajatele. Sellest oleme lähtunud ka oma sisukat seminariprogrammi kokku pannes. Aastanäituse üks olulisi alustalasid on muljetavaldavalt mahukas seminariprogramm, millest leiab tänavu 40 seminari ja 5 konverentsi põllu- ja maamajanduse erinevatel teemadel. Seminaride kava leiab www.epamess.ee/seminarid.

Suurematest sündmustest toimuvad EPA2021 raames tõuloomade eksporti käsitlev rahvusvaheline konverents, Aianduse visioonikonverents, Lihaveisekasvatuse aastakonverents 2021, Metsandusfoorum 2021 ja konverents “Maheturg 2021”. Arvestades seda, mis ümbritsevas majanduskeskkonnas toimub, siis EPA2021 fookuses on kindlasti ka põllumajanduse finantseerimise ja põllumajanduspoliitika teemad, aga ka maapoliitika küsimused.

Teeme kõik endast oleneva, et aastanäitusel osalemine oleks põllumajandussektori inimestele turvaline.  EPA2021 toimub kõigi eksponentide ja messikülastajate turvalisusese huvides kontrollitud tingimustes arvestades Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud tingimusi. See tähendab, et messipäevadel tuleb sissepääsuks esitada COVID-tõend, kinnitamaks isiku täielikku vaktsineeritust, viiruse läbipõdemist või negatiivset testitulemust. Testitulemuse kehtivus PCR meetodil 72h, antigeeni kiirtest 48h. Tõend tuleb esitada koos isikut tõendava dokumendiga. Pakume kohapeal muuseumi B-sissepääsus ka mõõduka tasu eest kiirtestimise võimalust neile, kel COVID tõendit ei ole.

Kohtumiseni Eesti Põllumajanduse Aastanäitusel EPA2021! Tule ja saa osa põllumeeste oma suursündmusest!

Lisainfo: Epp Sultsmann, EPA2021 projektijuht, epa@epkk.ee, tel 600 9334

Eelmine luguRaamatupidaja Mariliis Vaharist sai parim veisekasvataja
Järgmine luguEesti toidutootjad taas Euroopa tähtsaimal toidumessil ANUGA