Endine koja juht Roomet Sõrmus pälvis Valgetähe teenetemärgi

Roomet Sõrmus juhtis Põllumajandus-Kaubanduskoda viimased viisteist aastat. Foto: Juuli Nemvalts

Riiklikud teenetemärkide saajad on selgunud ja hea meel on tõdeda, et nimekirjas leidub mitmeid Eesti põllumajanduse ja metsanduse valdkonnaga seotud inimesi.

Tänavu pälvis Valgetähe teenetemärgi Roomet Sõrmus, kes pikalt seisis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhina Eesti põllumeestele ja toidutootjatele võrdsemate konkurentsitingimuste saavutamise eest Euroopa Liidus. Roomet Sõrmus ütles uudist kuudes, et kahtlemata on tegu väga suure auga. „Olen siiralt liigutatud ja tänulik. Saadud tunnustus on kui ühe pika perioodi kokkuvõte, mil panustasin põllumajandus-kaubanduskoja juhtimisse. Samas tõmbab teenetemärgi andmine heas mõttes tähelepanu põllumajandussektoris tegutsevatele inimestele. Kasutan võimalust, et tänada kõiki põllumehi, kolleege ja koja koostööpartnereid, kellega koos oleme Eesti põllumajanduse ja toidutootmise hea käekäigu eest seisnud,“ sõnas Sõrmus.

Veel pälvisid teenemärgi Eestimaa Talupidajate Keskliidu eestvedaja, üle 30 aasta kartulikasvatusega tegelenud Kalle Hamburg, Võrumaa Talupidajate Liidu eestvedaja ja põllumajanduskonsulent Marika Parv ning metsamees ja ettevõtja Mart Erik.

Kogu nimekiri teenetemärkide saajatest on nähtav SIIT.

Eelmine luguHindade langus toob sektorisse suured kahjumid
Järgmine luguÜhised jõupingutused mesilasperede kaitseks kannavad vilja