Eestis toimub rahvusvaheline mesindusalane sümpoosion

Tänasest kuni pühapäevani toimub Tartus Põhja- ja Baltimaade Mesinduse Teaduslik Sümpoosion, kus maailma mesinikud arutlevad mesilaste haiguste leviku ja väljasuremise peatamise üle. Lisaks tulevad kõne alla mitmed aktuaalsed teemad, sealhulgas kliima ja mesilaste haiguste mõju mesilasperede talvitumisele.

Põhja- ja Baltimaade mesindusalaseks koostööks on loodud Mesindus Nõukogu, mida juhib igal aastal üks liikmesriikidest. Sellel aastal on juhtriigiks Eesti. Sümpoosioniga samal ajal toimub Põhja- ja Baltimaade Mesindus Nõukogu koosolek, mille korraldab Eesti Mesinike Liit.

Homme toimub Tartu konverentsikeskuses Dorpat Eesti Riikliku mesindusprogrammi raames vabariiklik mesinike teabepäev, kus osalevad ka eelpool nimetatud suurürituse osavõtjad. Eesti, Läti, Leedu, Soome, Taani, Rootsi ja Norra mesinike esindajate läbivateks teemadeks on talvekaod mesilas, mesilashaiguste levik, ravi, korjemaa ja mee omadused ning tõuaretus Eesti mesinduses.

Lisainfo: Jaanus Tull, Põhja- ja Baltimaade Mesinduse Nõukogu President, Eesti Mesinike Liidu aseesimees, Eesti Kutseliste Mesinike ühingu esimees, e-post: jaanus@meveda.ee, tel +372 5090471

www.mesindusprogramm.eu

www.nbbc.eu

Eelmine luguTurustamiseks tuleb nisu kvaliteediklassidesse jagada
Järgmine luguFAO toiduhinna indeks tõusis rekordtasemele