Eesti toidutootjad Pariisis Eesti toitu tutvustamas

20181021_102458Kuni 25. oktoobrini toimub Pariisis, Nord Villepinte messikeskuses üks suuremaid rahvusvahelisi toiduainetööstuse messe maailmas SIAL 2018 (Salon international de l’agroalimentaire), kus Eesti toidutootjate esinemist korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda. Tänavu osaleb messil 10 Eesti toidutootjat: Balsnack International Holding AS, Chocolala OÜ, Eesti Sai OÜ, Karila OÜ kondiitri- ja pagaritoodete hallis (hall 5a, stend 5aH213), Arke Lihatööstus AS ja Nõo Lihatööstus AS lihatoodete hallis (hall 6, stend K156), E-Piim Tootmine AS, Farmi Piimatööstus AS ja Saaremaa Piimatööstus AS piimatoodete hallis (hall 7, stend 7C198) ning mahetoodete hallis (hall 7, stend 7G363) tutvustab oma tooteid Salvest AS. Ühisstendi suurus on kokku 185 m2. Eesti toidutööstused on Põllumajandus-Kaubanduskoja abil Pariisi messil käinud 2002. aastast alates.

“Eksport on väikeriigi Eesti jaoks üliolulise tähtsusega. Ettevõtete innovatiivne tootearendus ja paindlikkus tootmisel  ning aktiivne välissuhtlus tagavad ka eduka müügi uutel turgudel. Eesti põllumajandussaaduste ekspordi portfell on muutunud järjest mitmekesisemaks. Mahutoodete müügilt on liigutud keerulisemate toodete pakkumisele. Nii oma toodete tutvustamiseks kui ka uute ideede ning kontaktide saamiseks on Pariisi mess olnud meie ettevõtjatele oluliseks sündmuseks,” ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Tiina Saron.

“E-Piima arengustrateegias on rahvusvavhelistel messidel osalemine olnud olulisel kohal ettevõtte loomisest saadik. Ka Pariisis oleme käinud alates sellest ajast, mil Eesti seal oma stendiga esimest korda esines. Oleme mõistnud, et rahvusvaheliste kaubandusprtneritega suhtlemises on väga oluline järjepidevalt näidata oma toodangut ja kohalolekut. Pariisis saime kunagi esimest korda näiteks kokku ka oma Jaapani kaubanduspartneritega, kuhu oleme nüüd eksportimas oma toodangut. Ja tänavusel messil oleme nende ja mitmete teiste partneritega taas kokku saanud või saamas,” ütles E-Piima juht Jaanus Murakas.

SIAL kuulub Euroopa ja kogu maailma tähtsaimate toidumesside hulka, seda messi korraldatakse üle aasta vaheldumisi Saksamaal Kölnis toimuva ANUGAga. Tänavu osaleb SIALil 7020 eksponenti 109 riigist kogu maailmas. Pariisi kogunevad toiduainetööstuste ja kaubanduse esindajad üle maailma, mistõttu ei piirdu Eesti tootjate huvi pelgalt Prantsusmaa turuga. Ka tänavusel messil pööratakse erilist tähelepanu toidusektori innovaatilisele arengule. Messi slogan „Look deeper!“ rõhutab toidutööstuste suuri väljakutseid veelgi põhjalikumalt uurida tarbijate vajadusi, sest maailma rahvastik kasvab ja toitu vajavaid suid on järjest rohkem. Messil toimub ka innovaatiliste toidutoodete konkurss SIAL Innovation, kuhu oma tooted on esitanud ka meie ühisstendil osalevad ettevõtted.

SIALi Eesti tootjate stendid kujundas disainer Marju Liigand ja ehitas Taveco Disain OÜ.

Lisainfo: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja toiduvaldkonna juht Evi Randpere, tel 5097819, evi@epkk.ee

Eelmine lugu22.10.2019 – Konverents “Aasta Põllumees 2019” Tuleviku põllumajandus ja keskkonnahoid
Järgmine luguAasta põllumees 2018 Jaan Metsamaa on Eesti juhtivaid piimatootjaid