Eesti toidutootjad osalevad Riias Balti riikide suurimal toidumessil

Fotol: Lisli Pak ja Ranner Pak (Kadarbiku Köögivili OÜ), autor: EPKK

Eesti toidutootjad osalevad täna (4. septembril) Riias alanud Balti riikide suurimal toidumessil Riga Food 2019. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt korraldatud ühisstendil on seekord väljas neli Eesti ettevõtet: Kadarbiku Köögivili OÜ, Eesti And OÜ, Must Küüslauk OÜ ja Nõo Lihatööstus AS. Läti on Eesti toiduettevõtete jaoks Soome järel tähtsuselt teine eksporditurg.

„Tänu geograafilisele lähedusele on Läti meie toidutootjatele väga oluline eksporditurg. Tänavu esimesel poolaastal moodustas eksport Lätti ligi viiendiku meie põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist, mida on vaid pisut vähem meile kõige olulisemast eksporditurust Soomest,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kvaliteedijuht Evi Randpere.

Käesoleva aasta (2019) esimesel poolel eksporditi Statistikaameti andmetel Eesti päritolu põllumajandussaadusi ja toidukaupu (kaubagrupid I-IV) kokku 436,6 miljoni euro väärtuses, millest eksport Lätti moodustas 86,4 miljonit eurot ehk 19,8%.

Põllumajandussaaduste ja toidukaupade eksport kokku on aastases võrdluses suurenenud 8,6%, eksport Lätti suurenes samal ajal natuke tagasihoidlikumas mahus 5,1% võrra. Põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist Lätti moodustasid tänavu esimesel poolaastal 27% piim ja piimatooted, 18% mitmesugused joogid ja alkohol, 10% liha ja subproduktid ning 9% valmistoidukaubad lihast ja kalast.

Rahvusvaheline toidumess Riga Food 2019 toimub 4.-7. septembrini. Eesti 49-ruutmeetri suurune ühisstend asub hallis 2, stendi nr on stend B24/C39. Eesti toidutootjate stendi korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda turuarendustoetuse abil.

Riga Food toimub tänavu 24. korda, kavaga saab tutvuda SIIN

Lisainfo: EPKK kvaliteedijuht Evi Randpere, tel 5097819, e-post: evi@epkk.ee

Eelmine luguPõllumehed ja politsei ootavad vihjeid põllumajandusmasinate GPS- ja muude lisaseadmete varguste kohta
Järgmine luguPõllumajanduskoja nõukogu otsustas osaleda kindlustusühistu asutamises