Eesti toidutootjad osalevad Balti riikide suurimal toidumessil Riias

Eesti toidutootjad osalevad täna Riias algaval Balti riikide suurimal toidumessil Riga Food 2016. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja poolt korraldatud ühisstendil on väljas neli Eesti ettevõtet: Kadarbiku Köögivili, RemedyWay, Nõo Lihatööstus ja Sweba-Dahlen Baltic. Läti on Eesti toiduettevõtete jaoks Soome järel tähtsuselt teine eksporditurg.

„Läti on Eesti toidutootjatele tänu geograafilisele lähedusele väga oluline eksporditurg. Käesoleva aasta esimesel poolaastal moodustas eksport Lätti 17,3% meie põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja toiduvaldkonna juht Evi Randpere.

„Ootame Riias kindlasti edasimüüjate ja HoReCa sektori esindajate huvi meie toodete vastu. Tutvustame seal oma mahetatratooteid: jahusid, tangutooteid ja küpsetisi, mis on gluteenivabad ja säilitusaineteta, valmistatud oliivõliga ning suhkru asemel kasutame toodete maitsestamiseks mett. Soovime, et meie tooted jõuaksid Läti tarbijateni samamoodi kõigi kauplusekettide kaudu, nagu Eestiski,“ ütles Riiga esimest korda oma tooteid tutvustama sõitev RemedyWay müügi- ja turundusjuht Nelly Vahtramaa.

Kuigi Nõo Lihatööstus osaleb Riia messil esimest korda, saab Läti kauplustest Nõo tooteid osta juba kaheksa aastat. Juba aastaid Riia messil oma tooteid tutvustanud ettevõttele Kadarbiku Köögivili on Läti üks põhilisi eksporditurgusid, Riias otsitakse kontakte nii edasimüüjate kui ka lõpptarbijatega ning seekord võetakse uudistootena kaasa värskelt pressitud mahlad.

Ka Sveba-Dahlen Baltic on Riias oma toiduainetetööstustele suunatud tehnoloogilisi lahendusi käinud tutvustamas korduvalt. Riia mess on eelkõige hea võimalus kohtuda praeguste ja uute klientidega. Kaubanduskettidest kasutavad Sveba-Dahleni seadmeid Rimi, Maxima ja Mego kauplusekettide küpsetuspunktid.

Käesoleva aasta esimesel poolel eksporditi Lätti 68,3 miljoni euro väärtuses Eesti päritolu põllumajandussaadusi ja toidukaupu, mida on 2,3% rohkem võrreldes 2015. aasta sama ajaga. Põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist Lätti moodustasid tänavu esimesel poolaastal 27% piim ja piimatooted, 14% mitmesugused joogid ja alkohol, 12% taimsed ja loomsed rasvad ning õlid, 12% valmistoidukaubad lihast ja kalast ning 8% liha ja subproduktid.

2016. aasta kuue esimese kuuga läks üle poole Eesti põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist kolme naaberriigi turgudele. Statistikaameti andmetel moodustas kaubagruppide KN 1-24 koguekspordist 22,5% Soome, 17,3% Läti ja 12,3% Leedu. Rootsi oli tähtsuselt neljas kaubanduspartner, kuhu eksporditi 6,7% Eesti põllumajandussaaduste ja toidukaupade koguekspordist. Kolmandatest riikidest oli kõige olulisem ekspordi sihtriik 5,6% osatähtsusega viiendal kohal paiknev Saudi Araabia.

Rahvusvaheline toidumess Riga Food 2016 toimub 7.-10. septembrini. Eesti stend asub 2. hallis, stendi number on B36/C33. Riga Food toimub tänavu 21. korda, kavaga saab tutvuda: http://www.bt1.lv/bt1/rigafood/?link=10400000.

Lisainfo: EPKK toiduvaldkonna juht Evi Randpere, tel 509 7819

Eelmine luguNoortalunikud: Üliodav piimahind kauplustes on lükanud piimatootjad kuristiku servale
Järgmine luguPõllumehed korraldavad Toompeal aktsiooni „(M)ärkamine!“