Eesti Taimekasvatuse Instituut alustab tööd juulis

1. juulist 2013 alustab tööd Eesti Taimekasvatuse Instituut, mis ühendab senise Jõgeva Sordiaretuse Instituudi ja Eesti Maaviljeluse Instituudi valdkonnad ning võimaldab edaspidi mahukamaid teadus- ja rakendusuuringuid.  25. aprillil valitsuse istungil heaks kiidetud instituutide liitmise tulemusena koondatakse ühte asutusse sortide ja agrotehnoloogiaga tegelemine, korraldatakse ümber struktuur ja finantseerimine, et luua suuremad uurimisgrupid ja kasvaks võimekus teadustöö tegemisel.

“Nende ümberkorraldustega loome põllumajandusteaduse arenguks paremad võimalused – kasutame efektiivsemalt olemasolevaid ressursse, loome paremad tingimused väliskoostööks ja väldime dubleerimist,” ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.
Ümberkorraldustega on plaanis suurendada koostööd ka ülikoolidega, et kaasata uurimisteemade läbiviimisse enam noorteadlasi ja tagada tegevusvaldkondade jätkusuutlikkus. “Nii saame tugevdada alus- ja rakendusuuringute vahelist seost,” sõnas Seeder.
Eesti Taimekasvatuse Instituudis hakkab esialgse plaani järgselt olema üheksa üksust – neli teadus- ja arendusüksust (agrotehnoloogia, sordiaretus, taimekaitse ja taimebioloogia), geenipank, seemnekeskus, arendus- ja haldusosakonnad ning juhtkond.
Valitsuse25. aprilli korraldusega moodustab põllumajandusminister instituutide ümberkorraldamiseks komisjoni, mis alustab tööd 1. mail ja lõpetab 16. juunil 2013. Eesti Taimekasvatuse Instituut alustab tööd 1. juulist 2013.
Eelmine luguSeeder: toetused toiduainetööstusele suurenevad
Järgmine luguArutelu toiduliidu aastakonverentsil „Kahe hinnasildi vahel – kuidas edasi?“