Eesti pürib maailma suurima põllumajandusmessi partnerriigiks

Eesti pürib 2013. aastal Berliini peetava maailma suurima põllumajandus- ja toidumessi Grüne Woche partnerriigiks, mis annab Eestile tõenäoliselt ajaloo suurima võimaluse enesereklaamiks nii Saksamaal kui kogu maailmas.

Igal aastal jaanuaris Berliinis toimuvat kümnepäevast messi külastab ligi pool miljonit inimest, seda ja selle partnerriigi tegemisi kajastab üle 7000 ajakirjaniku enam kui poolesajast riigist ning kümne päeva jooksul kajastatakse üritust erinevate riikide meediaväljaannetes kümneid tuhandeid kordi.

„Need arvud näitavad ilmekalt milliseid võimalusi enese tutvustamiseks messi partnerriigi staatus Eestile annab,” lausus põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Eestil on kogemusi erinevate suurürituste korraldamisel ning me peaksime riigina ka seda võimalust kindlasti kasutama. Tegemist oleks kahtlemata suurima Eesti enesereklaami projektiga, mis tegelikult on oluliselt laiem kui vaid Rohelise Nädala sündmused.”

Reedel kohtus Eesti delegatsioon samal teemal ka Grüne Wochet korraldava Messe Berliini juhatuse esimehe Raimund Hoschiga, kes avaldas Eesti püüdlusele igati toetust. Eesti taotlusele avaldasid toetust ka Saksamaa põllumajandusminister Ilse Aigner ning mitme liidumaa põllumajandusministrid.

Põllumajandusministeeriumi asekantsleri Andres Oopkaubi sõnul tähistab Eesti 2013. aastal oma 20. osalemisaastat Grüne Wochel, mistõttu sobiks see aasta partnerriigiks olemiseks väga hästi. „Otsus 2013. aasta partnerriigi kohta langetatakse tänavu sügisel,” märkis Oopkaup.

Maailma suurim põllumajandus- ja toidumess kestab Berliinis 30. jaanuarini. Eesti 100ruutmeetrise stendi keskne teema sel aastal on meri ja kalatoidud. Eesti stend haakub hästi ka tänavuse kultuuripealinna Tallinna põhiteemaga, milleks on mereäärsed lood.

Messi raames kohtus Seeder eile Venemaa põllumajandusministriga, kellega on plaanis tulevikus allkirjastada koostöömemorandum. Samuti leidsid eile aset kohtumised Leedu, Läti ja Ukraina põllumajandusministrite ning mitme Saksamaa liidumaa põllumajandusministriga. Täna osaleb Seeder enam kui pooltsada põllumajandusministrit koondaval tippkohtumisel, millel otsitakse lahendusi maailma toiduga varustamise probleemidele.

Messi Internationale Grüne Woche peetakse 1926. aastast alates. Tänavu kasutavad eksponendid messipinda 26 hallis (kokku 115 000 m2) ja messi külastab kümne päeva jooksul kuni pool miljonit inimest. Eesti väljapanekut messil organiseerib Põllumajandusministeeriumi tellimusel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Eelmine luguEesti pürib maailma suurima põllumajandusmessi partnerriigiks
Järgmine luguTartumaa põllumehed rikastavad lastekodude toidulauda tervislike vutimunadega