Eesti Maaülikooli aasta vilistlaseks valiti Roomet Sõrmus

Täna, 6. novembril toimunud Eesti Maaülikooli akadeemilisel aktusel kuulutati maaülikooli aasta vilistlaseks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Eesti Maaülikooli vilistlaskogu juhatuse esimehe Jaan Õunapuu sõnul on Roomet Sõrmus teinud märkimisväärset tööd põllumajandustootjate ja toidutöötlejate ühendamisel ühisesse organisatsiooni. „Sõrmuse juhtimisel on saavutatud põllumajandussektorile kriisiga toimetulekuks Euroopa Liidu poolne täiendav rahastus ning Eesti riigi poolne lisarahastamine. Sõrmuse juures hinnatakse, et ta julgeb avalikult väljendada oma arvamust nii Eestis kui ka Euroopas, samuti seda, et ta on edukas läbirääkija põllumajandus- ja keskkonna teemadel.“

Roomet Sõrmus on ühiskondlikult väga aktiivne ja mõtleb Eesti elu puudutavatel teemadel alati kaasa. Tema juhtimisel on Eesti olnud esindatud mitmetel Euroopa olulisematel põllumajandust, maaelu ja toidutootmist käsitlevatel messidel. Ta on suurepärast tööd teinud ka Balti riikide põllumajanduse katusorganisatsioonide koostöö koordineerimisel.

Roomet Sõrmus teeb oma koduülikooli, Eesti Maaülikooliga, tihedat koostööd: ta on Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudi nõukogu liige ja SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi nõukogu esimees.

Eelmine luguVeini-, toidu- ja elulaadimess Viini, Ruoka ja Hyvä Elämä Helsingis
Järgmine luguTäna selgub Aasta põllumees 2015