Avatakse Eesti suurim põllumeeste rajatud viljaterminal

Täna, 18. oktoobril kell 13 avatakse Sõmeru vallas Lääne-Virumaal Põllumeeste ühistu KEVILI Roodevälja terminal. Tegu on Eesti ajaloo suurima ja võimsaima põllumeeste ühisel jõul rajatud viljaterminaliga. Roodevälja terminali arenduse esimene etapp on lõpetatud ning valminud elevaator suudab käidelda kuni 60 000 tonni teravilja hooaja kohta. Vilja suudame vastu võtta 400 tonni ehk 16 veoautotäit tunnis. Viljaproovide teostamine toimub 10 sekundi jooksul.

Sisuliselt aasta aega kestnud ja oktoobri algul lõpetatud ehitustööd läksid maksma kokku 8 miljonit eurot. Tehnoloogiline lahendus moodustas eelarvest  3,5 miljonit eurot. Ehitus sai teoks tänu rahvusvaheliste ettevõtete kaasamisele, kelle kompetents ja oskusteave tagasid objekti kiire valmimise. Ehituse peatöövõtja oli Nordecon Betoon OÜ. Ehitust rahastasid KEVILI liikmed, PRIA ja pank.

Terminal koosneb 12 suurest ja 6 väiksemast mahutist, mis mahutavad kokku ligi 42 000 tonni. Valminud labor on suuteline teostama täpisproove, mille alusel hinnatakse toorme kvaliteedinäitajaid.
Kohe pärast avaüritust alustatakse puistelao ehitustöödega. Samuti käivad ettevalmistused Roodevälja terminali juurdeehituste projekteerimiseks. Viimaste eesmärk on kahekordistada mahutavust.
Põllumeeste ühistu KEVILI koondab 127 teraviljatootjat Läti piirist põhjarannikuni, üle poole ühistu liikmetest on Virumaalt. Ühistu liikmete kasvatatav vili moodustab olulise osa Eesti teraviljaturust. Ühistu kontoris ja terminalis on kokku 18 töökohta.
Lisainfo:
Kristjan Võrno
Põllumeeste ühistu KEVILI
Arengujuht
GSM +372 55 513396
Eelmine luguLiha päritolu märgistamine muutub kohustuslikuks
Järgmine luguTäna õhtul pääsukesemärgiga tooted telesaates Me armastame Eestit!