Toeta sotsiaalmeedias Eesti, Läti ja Leedu põllumehi!

Baltic tractorBalti riikide põllumeeste esindusorganisatsioonid korraldavad neljapäeval, 13. detsembril Brüsselis toimuva Euroopa Ülemkogu kohtumise eel aktsiooni võrdsete konkurentsitingimuste saavutamiseks meie põllumeestele. 

13. detsembril arutavad ELi liikmesriikide valitsusjuhid ja riigipead esimest korda ELi eelarvekava aastateks 2021-2027, millest sõltuvad ka Eesti põllumajandustoetused.

Eesti põllumehi ei ole arvult palju. Me ei suuda minna Brüsselisse massiga lööma ja suurte lärmakate meeleavalduste korraldamine ei ole ka Eesti stiil. Sellepärast, nagu e-riigile kohane, teeme oma kampaania sotsiaalmeedias. Sina saad selles osaleda!

Toimi nii:
1. Prindi välja Balti traktori pilt, hea, kui saad teha seda värviliselt: https://epkk.ee/uudised2/avalda-toetust-eesti-pollumeestele/.

2. Tee endast foto (nt koos oma kolleegide, loomade või masinatega), hoides käes traktori pilti

3. Postita foto oma Twitteri või Facebooki kontole neljapäeval, 13. detsembril kell 11.00 – 17.00. Lisa KINDLASTI ka teemaviited (hashtagid) #FairCAP #BalticFarmers #NotSecondClass #DontCAPfairness Twitteris märgi ära ka: @ratasjuri @eucopresident @EUCouncil – siis jõuab postitus vajalike inimesteni.

4. Laigi ja jaga postitusi meie Twitteri lehelt @BalticFarmers, meie Facebooki lehelt https://www.facebook.com/ToetaPollumeest/ning märgi, et oled huvitatud või osaled sündmusel https://www.facebook.com/events/598358793934709/

Välismaa sõpradele selgituseks võid jagada ka EuroNewsi artiklit: https://www.euronews.com/2018/12/07/why-is-the-eu-paying-its-richest-farmers-more-at-the-expense-of-those-who-most-need-suppor?fbclid=IwAR1YHvFfIz61053inv7_QZsbd0I8YMoiQJxklWArJw2lUEHFE18zbGky4MY

Lisa igale postitusele teemaviited #FairCAP #BalticFarmers #NotSecondClass #DontCAPfairness

Viime üheskoos oma sõnumi Euroliidu otsustajateni!

 

Kõikide aktsioonis osalejate vahel loosib põllumajanduskoda 15. detsembril välja 3 rikkalikku toidukorvi hea Eesti toiduga!

Eelmine luguBaltic Farmers call for fairness on the European Single Market
Järgmine luguEI TOIMU! 09.12.2019 – Veiserümpade klassifitseerimise põhimõtted