AP kandidaat Margus Vahtramäe – Kanepi Aiandi õiteilu kaunistab meie linnaväljakuid

oleme-eelkoige-lillekasvatajad-ja-tootjad-haljastus-annab-vaid-kolmand-83881889Margus Vahtramäe kasvatab koos perega Kanepi aiandis üle 400 000 istiku ja potilille ning on oma taimevalikuga jõudnud linnade haljastuses üheks põhitegijaks.
“Müüme ainult omakasvatatud lilli, imporditud lilli meil müügis ei ole,” teatas OÜ Kanepi Aiand juhataja Margus Vahtramäe, kes on kogu perega Põlvamaal majandades suutnud Kanepi Aiandi kaubamärgi muuta tuntuks üle Eesti.
Põlva aiandisse on koondatud peamiselt potililled: roosbegoonia, pelargoon, kuld- ja hõbekakar. Suvel võtab kasvumajades taimede-lillede valik silmad kirjuks. Lagede all vohavad eri värvides lopsakad amplid, peenardel ilutseb suur valik taimi ja lillepottide rivid on lõputud. Ainuüksi suvetaimi kasvab üle saja liigi. Tavapärase petuunia või begoonia kõrval võib osta näiteks hõbepaela, hübriidsalveid, inglise pelargooni või kipslille.

Viib edasi vanemate alustatut
Margus Vahtramäe meenutas, kuidas tema vanemad Eha ja Meelis Vahtramäe 1994. aastal aiandusega alustasid. “Esimesed viis aastat olid väga rasked, kasvatasime kõike – nelki, kurki, tomatit. Proovisime ka roose ja gerberaid kasvatada.” 1998. aastal läks pere üle ainult lillekasvatusele.
Margus õppis Räpinas, seejärel Eesti Maaülikoolis. Pärast ülikooli lõpetamist 2002. aastal võttis ta vanematelt pereettevõtte üle, asutades osaühingu Kanepi Aiand. Praegu töötab aiandis ka Marguse abikaasa Marit, kaasa löövad pensionieas ema ja isa. Aastatega on Margus aiandiala üha laiendanud-suurendanud, taimekasvatusele lisaks hakati tegelema ka haljastushooldusega.
Nüüd haljastab Kanepi Aiand enamiku Lõuna-Eesti alevikest ja linnadest omakasvatatud taimede-lilledega. Nende aiandi lilled on müügil suurematel laatadel, aianduskeskustes ja kauplustes üle Eesti. Kaugemad punktid, kus sel suvel riputati üles nende firma amplid või pandi peenardesse-pottidesse õieklumbid, olid Narva, Tallinn, Haapsalu, samuti Saue, Rapla ja Paide. Loe edasi Maalehest.

KANDIDAAT MARGUS VAHTRAMÄE
OÜ Kanepi Aiand, Põlvamaa.
Lillekasvatus, katmikala aiandus.
Aastas kasvatatakse 420 000 istikut ja potilille.
Maad on omandis 3,5 ha, 5500 m2 katmikala, sellest köetav 3000 m3.
Lillede ja taimede müük ning linnade-alevike haljastushooldus üle Eesti.
10 töötajat.

MAIRE TÕRRA, MESi nõuandeteenistuse taimekasvatuse konsulent
Positiivse energiaga tippjuht
Kanepi Aiand tähistab tänavu 25. sünnipäeva. Seda on üle kümne aasta edukalt juhtinud Margus Vahtramäe, kes on väga tegus, positiivse energiaga ning panustab uutele lahendustele. Kanepi Aiand on tema juhtimisel silmapaistvalt kasvanud, nende toodangut võib nautida Eesti linnade lillepeenardes ja lilleseadetes. Kanepi Aiand osaleb koostöös aiandusliidu ja maaülikooliga aiandusklastri innovatsioonitegevustes. Margus kuulub Eesti Maaülikooli aiandusvaldkonna teadmussiirde pikaajalise programmi nõukogusse.

 

Eelmine lugu04.10.2019 – Piimaväikekäitlejate konverents
Järgmine luguEPKK infopäevad “Sööda keemiline ja bioloogiline ohutus ning kvaliteet”