AP kandidaat 2018 Vahur Veermäe: Õhukesel mullakihil tasub toota piima

1U6A0074 vahur veermaeLääne-Virumaa põllumajandusfirma Trovador on Vahur Veermäe juhtimisel laiendanud piimakarja ja viljakasvatust ning suurendanud käivet ja kasumit.
Vahur Veermäe juhib osaühingut Trovador seitsmendat aastat. Kui 2011. aastal said firma omanikeks Lätis tegutsevad Eesti ettevõtjad, kutsuti tegevjuhiks pikaajaliste juhtimis- ja põllumajanduskogemustega Vahur Veermäe. Ta on omandanud agronoomi eriala EPAs ning töötanud mitmes põllumajandusettevõttes.
Tema töökabineti seinal on tänu- ja aukirjad. Nii on Trovador 2014. aastal pälvinud Äripäeva põllumajandustootjate top’is teise koha käibekasvu eest, mis on firma alguse, 1994. aastaga võrreldes suurenenud ligi 28,6 protsenti.
“Mina töötan siin alles seitsmendat aastat,” ei võta Veermäe kogu au endale. Aga lisab, et tema juhtimisel on Trovadoris müügikäive suurenenud vähemalt kolmandiku võrra.
Loe edasi: http://maaleht.delfi.ee/news/maamajandus/aasta-pollumees/konkurss-aasta-pollumees-ohukesel-mullakihil-tasub-toota-piima?id=83126805

 

KANDIDAAT VAHUR VEERMÄE
Trovadori OÜ, Lääne-Virumaa.
Piimakarjakasvatus. Lüpsikari 680, noorkari 680. Piima väljalüps lehma kohta aastas ligi 11 000 kg.
Teraviljakasvatus. Maad kasutatakse 2650 ha, sellest omandis 850 ha.
Teravilja kasvatatakse enam kui 1300 ha-l, maisi 160 ha-l, rapsi
270 ha-l, rohumaad 900 ha-l. Teravilja keskmine saagikus 4–5 t/ha. Maisi saagikus 30–55 t/ha.
Kaasaegne põllutehnoloogia.
37 töötajat.

KOMMENTAAR
KALMER VISNAPUU, MESi nõuandeteenistuse mentor:

Põline Virumaa põllumees
Järjepidevuse põllumajanduses tunneme ära sellest, et süvateadmised ja oskused on tal otsekui geenitasandil juba olemas. Innovatsiooni Eesti põllumajanduses veavad Vahuri-sugused farmerid, kes toovad maale ja võtavad kasutusele uued tehnoloogiad, keskkonnahoiust lähtuvad majandamise meetodid, ärimudelid, sordid, tõud. Nõustamistegevus keskendub just selliste inimeste professionaalse toimimise ja arengu toetamisele.

Eelmine luguLoomakasvatajad paluvad farmide lähedal elavatelt inimestelt mõistvat suhtumist
Järgmine luguKäibelaen aitaks leevendada põua tõttu kahju kannatavate põllumeeste olukorda