AP 2014: Tiit Juhani metsaistikud jõuavad Rootsi ja Leetu

Tiit Juhani metsaistikud jõuavad Rootsi ja LeetuJuhani Puukooli rajaja Tiit Juhani on paari­kümne aastaga tõusnud üheks suuremaks deko­ratiiv- ja metsaistikute tootjaks, kes tegutseb mitmes maakonnas ning ekspordib metsaistikuid ka välismaale. AS Plantex on rahva seas roh­kem tuntud kaubamärgi Juhani Puukool järgi. Selle firma asutaja Tiit Juhani on hea käega aednik ja suurepärane visionäär, kes os­kab innustada ka teisi. Ta on väi­kese aiandusfirma paarikümne aastaga arendanud kasumlikuks ettevõtteks, nii et praegu on Ju­hani Puukoolil viis tootmispaika üle Eesti. Taimede kasvukohad on nii Räpina, Kohtla-Järve kui Lohkva aiandis, Valgamaal kas­vavad kahes talus allee- ja par­gipuud. “Meie kasvatame oma tootmiskohtades pea kõiki suvelilli, puid-põõsaid, mida on kodu­aedades vaja, ning toodame ka metsaistikuid, mida ekspordime peamiselt Rootsi ja Leetu,” räägib Tiit Juhani. Ta loetleb, et koduturul lähe­vad kõige paremini söödavate taimede istikud: viljapuud, mar­japõõsad, maasikas, vaarikas. “Kõik söödav on trendikas,” ütleb mees. Samas kasvatatakse Juhani puukoolis ka 800 000 su­velille ja 40 000 roosiistikut. Tal­linnas on AS Plantexil kolm müü­gikohta, müügikohad on ka Tar­tus ja Jõhvis. Hea organisaatorina juhib Ju­hani vägesid mitmes maakonnas üle Eesti.Loe edasi Maalehest.

Kandidaat:Tiit Juhani – AS Plantex (Juhani Puukool)

Dekoratiiv- ja tarbeistikute kasvatamine ning müük.
800 000 suvelille, 30 000 viljapuud, 250 000 marjakultuuriistikut,
50 000 ilupõõsast, 40 000 roosiistikut, 50 000 püsikut, 2 000 000 metsaistikut, 2500 pinnases kasvatatavat allee- ja pargipuud, 5000 okaspuud.
Meristeemlaboris toodetakse üle miljoni noortaime aastas.
Köetavaid kasvuhooneid kokku 1,2 ha, bioenergial töötav katlamaja Räpinas.
Istikuärid Tallinnas, Tartus ja Jõhvis. 75 töötajat, tipphooajal 130.

 

Kommentaar: Raimond Strastin, Eesti Aiandusliidu tegevjuht

Tiit Juhani on omaniku ja tegevjuhina üles ehitanud oma valdkonna ühe parima ja edukaima ettevõtte. AS Plantex on kodumaisel kapitalil tegutsev aiandus­firma, kus rohkem kasvata­takse puuvilja- ja marjaisti-kuid ning ilutaimi. Tiit Juhani on pärit aednike perekonnast, nii et aiandusalased teadmised on ka põlvkon­niti edasi antud. Inimesena on ta tagasihoidlik, ei kipu ennast esile tõstma, aga tema töö tulemused räägivad enda eest – aastatega on Juhani Puukool üha laienenud. Näiteks on ta leidnud oma niši metsaistikute eksportimises, sellega teised puukoolid ei tegele. Juhani on üks neist oma ala põhjalikult tundvatest inimestest, kes aitab alati teisi nõu ja jõuga. Samas oleme ka aiandusliidus pakkunud oma liikmetele tuge. Näiteks kui meil levis viljapuubakterpõletik, oli aiandusliidus infovahetusest ja ühistegevusest palju abi.

Eelmine luguKutsume toidutööstusi taas toidukvaliteedimärke taotlema
Järgmine luguPõllumajandus-Kaubanduskojas hinnatakse taas toidutoodete kvaliteeti