AP 2013: Tõnu Post on parim piimakarjakasvataja

Tõnu PostSaaremaa põllumees Tõnu Post tõstis nii punase kui ka holsteini karja aastalüpsi ligi 11 000 kg-ni, pälvides Maaelu Edendamise Sihtasutuselt aasta parima piimakarja­kasvataja tiitli. Viimase aja suurim üllataja põllumajanduses on Tõnu Post, kelle juhitav Kõljala osaühing annab majandusnäitajate poolest mandrimeestele silmad ette. Haeska farm, kus kolmveerand on punane kari, on paari aastaga tõusnud piimakarja väljalüpsiga vabariigi tippu. 520pealise piimakarja suurim aastalüps on olnud 10 800 kg lehma kohta ja jõudluskontrolli keskuse edetabelis on jõutud esikolmikusse. Kunagi varem pole Saaremaa karjakasvatajad nii kõrgeid tulemusi saavutanud. Edasi loeMaalehest.

Kandidaat Tõnu Post
Kõljala Põllu­majanduslik OÜ
Pihtla vald, Saaremaa.
Piimakarjakasvatus.
521 lüpsilehma aastalüpsiga 10 834 kg lehma kohta ja noorkari.
Eesti punane kari 75%, holstein 25%.
Maad haritakse 1500 ha, sellest omandis 400 ha.
Teraviljakasvatus ligi 500 ha-l.
Teraviljasaak: rukis 3,5 t/ha, talinisu 4,8 t/ha, oder 3,8 t/ha.
Palgatöötajaid 27.
Rekonstrueeritud lüpsilaut, nüüdisaegne tehnoloogia.
Kommentaar: Tõnu Põlluäär, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
Tõnu Post on väga tasakaalukas ja sihikindel põllumees, kes oma tegevuses mõtleb mitu sammu ette ning teab alati, millist tulemust oodata. Eelmisel aastal lüpsis Kõljala eesti punast tõugu (EPK) kari 10 711 kg ja eesti holsteini tõugu kari 11 424 kg – need on rekordtulemused. Üle kümne tonni lüpsvaid ja väga suuri punaseid karju Eestis eriti palju polegi.
Tõnu Post on iga aastaga tulemusi parandanud ja praegu on ta kari möödunud aasta toodangut üle trumpamas. Et tulemusi saavutada, selleks on vaja olla sada protsenti pühendunud – selline Post ongi.
Meil on väga hea koostöö, kuid nõustada teda väga vaja pole, sest Tõnu teab, mida tahab. Ta tahab parimat geneetilist materjali ja seda me püüame talle ka pakkuda

Eelmine luguAlgab suur Eesti rahvastiku toitumisuuring
Järgmine luguEesti toidutootjad Riia messil