AP 2013: Maire Valtin pakub tervistavaid meesegusid

Maire Valtin pakub tervistavaid meesegusidLääne-Virumaa mesinik Maire Valtin hakkas esimesena Eestis valmis­tama ja müüma mee­segusid. Kõige tuntum neist on TÕMS, mis sisaldab ka taruvaiku, õietolmu ja suira. Väikses Inju külas püüab tee ää­res pilku suur maakividest hoone Meemaja sildiga. Siin on Valtinite perefirma Artocarpus OÜ toot­mishoone ja müügikoht. “Mina olen siin firmas me­sinik, aga teen ka mänedžeri ja müügitööd – kõike mida vaja,” ütleb Maire Valtin, kes tunnusta­tud mesiniku ja koolitajana esi­tati tänavu kandideerima “Aasta põllumehe” konkursile. Edasi loe Maalehest.

Kandidaat Maire Valtin Artocarpus OÜ
Vinni vald, Lääne-Virumaa.
Mesindus, 80 mesitaru Lääne-Virumaa loodusli­kel niitudel ja raiesmikel.
Meetoodete (meesegud ravimtaimede, õietolmu, taruvaigu ja marjadega) valmistamine ja müük.
Ligi 30 eri toodet.
Meesegud müügil Jõhvi ja Tallinna müügilettides ning laatadel.
Pereettevõte.
Nüüdisaegne tootmis­hoone, seadmed, tehnoloogia.

“Üritame kõik kasulikud ained, mis on taimedes, segada mee sisse nii, et need ei kaotaks oma väärtust,” ütleb Maire Valtin.

Kommentaar Aleksander Kilk, Eesti Mesinike Liidu juhatuse esimees:

Maire Valtin on aastatega OÜ Artocarpuse suureks ettevõtteks arendanud, ta on praegu pereettevõtte moraalne juht ja tegutseb seal ise mesinikuna. Ka oma lapsed on Valtin mesinduse juurde toonud, nii et nende pere tegevus on järjepidev. Väga oluline on Artocarpuse tootearendus, Maire Valtin on üks esimesi, kes hakkas nii laiahaardeliselt meesegusid tegema – mett väärindades teeb see turustamise olulisemalt laiemaks. Ka on Maire Valtin ühiskondlikult aktiivne, me­sinike liidu liikmena on ta aidanud meie tegevust edendada, korraldada üritusi, õppepäevi, esineda lektorina. Valtin on väga

Eelmine luguAasta leivakauplus 2013 on Järve Selver
Järgmine luguSealiha eksport kasvas aastaga üle viiendiku