AP 2013: Aivar Pikkmets joodab pealinlasi mahepiimaga

Aivar Pikkmets joodab pealinlasi mahepiimagaAivar Pikkmets Pärnu­maalt saadab üle päeva Tallinna mahepiima, mida tarbijad saavad osta Selveri toorpiima automaatidest ja Laagri Maksimarketist. “Meie talu piim maitseb paljude­le. On tuldud ka tänama, et nüüd pole lastel enam allergiat, kanna­tavad maapiima juua,” on Mätiku talu peremees rahul. Enam ei pea ta kogu oma ma­hepiima tavapiimana tööstustes­se saatma, vaid tarbijad saavad seda osta otse TÜ Eesti Mahe pii­maautona, aatidest. Nii on Mätiku talu teinud oma toodangu tun­tuks paljudele pealinlastele. Edasi loe Maalehest.

Kandudaat Aivar Pikkmets, OÜ Mätiku Talu
Koonga vald, Pärnumaa.
Piimakarjakasvatus, 50 lehma, aastalüps 8800 kg lehma kohta. Mahepiim.
Maad on omandis koos metsaga 450 ha.
Haritakse umbes 350 ha oma ja rendimaid.
Teraviljakasvatus ligi 100 ha-l, lisaks rohumaa.
Maheviljelus: nisu, ‘Sangaste’ rukis, kaer, oder, rüps, raps.
Pereettevõte, neli palgatöötajat.

Aivar Pikkmets: “Mulle öeldakse: sa oled mahepõllumees, ei mürgita meie põldu, väetad sõnnikuga, sulle anname hea meelega oma põllu harida.”

Kommentaar
Olavy Sülla, Pärnumaa Talupidajate Nõuandekeskuse konsulent

Aivar Pikkmetsa üks väljapaistvamaid saavutusi on see, et väikese talupidamisega alustades on ta aastatega suutnud rajada korraliku mahetootmise. Pikkmets on uuendustele aldis. Ta oli üks esime­si, kes rajas Pärnumaal vabapidamislauda. Lisaks üks esimesi, kes hakkas pealinnas piimaautomaate teenindama. Ka nende pere on väga tubli, kõik lapsed on talutöödel hakkamas. Ühiskondlikult on Mätiku talu peremees väga aktiivne, alati valmis talumeeste huvisid kaitsma. Praegu võitleb ta pii­maproovide ühtlustamise eest, et laborid ei annaks erinevaid tulemusi ja et talumehel oleks võimalus prooviandmeid vaidlustada. Pikkmets on olnud talupidajate keskliidu juhatuses, praegu on Pärnumaa Talupidajate Liidu juhatuses, samuti PRIA nõuandvas komisjonis.

Eelmine luguEL ühise põllumajanduspoliitika tuleviku osas saavutati kokkulepe
Järgmine luguAP 2013: Kairo Pilviste kiidab šoti mägiveiseid