AP 2012 Kalev Nurk – agronoom maaparandaja hingega

Kalev Nurk – agronoom maaparandaja hingegaKarksi mulk Kalev Nurk on tüürinud OÜ Karpo läbi raskete aegade jonni, kavalate trikkide ja kustumatu missioonitundega.  Mõne aasta eest astus Võrtsjärve ääres tegutseva OÜ Karpo juhataja Kalev Nurk sisse ühe põllumajandust varustava firma kontoriuksest. Koht oli Tallinna eeslinn ja kell näitas 8 hommikul. “Enne ma siit ära ei lähe, kui oma 200 000 krooni kätte saan,” ütles ta. Kella kaheks oli raha käes. Siis kasvatas OÜ Karpo veel seemnevilja. Alguse sai ettevõte aga omaaegsest tugevast Vambola kolhoosist, mis muudeti 1993. aastal põllumajandusreformiga 15 osaks. “Kampaania korras,” ütleb Nurk selle kohta. Edasi loeMaalehest..

KANDIDAAT
KALEV NURK
OÜ Karpo

Viljandimaa, Tarvastu vald.

– Piima toodetakse aastas 2000 tonni.

– Maad 1650 ha.

– Teravilja 900 ha, rapsi 300 ha.

– Teravilja aastatoodang 4000 tonni.

– 30 töötajat.

– Piim turustatakse Tartumaa Piimatootjate Ühistu kaudu.

KOMMENTAAR

SULEV KUUS
Tartumaa Piimatootjate Ühistu juhatuse esimees

Kalev Nurk on hästi rahulik ja tasakaalukas ega tee läbimõtlematuid otsuseid. Samuti on ta koostööaldis ja hindab ühistegevust ning see on toonud talle ka kasu.

Ta rajas korraliku uue lauda, kust tuleb meile kvaliteetne piim.

Karpo OÜ juht võtab aktiivselt osa õppepäevadest ja õppereisidest. Meilt ei küsi ta mitte ainult nõu, vaid ka annab seda, näiteks milliseid õppepäevi korraldada või kuidas ühistegevust teha.

Eelmine luguAasta talu 2012 on Pajumäe talu Viljandimaalt
Järgmine luguAP 2012 Tõnis ja Aili Taal: Mahemett maiustatakse mesikäpaga võidu