Avaleht Põllumajandus AP 2012 Einar Jakobi arendab seakasvatust Lääne-Virumaal

AP 2012 Einar Jakobi arendab seakasvatust Lääne-Virumaal

Einar Jakobi arendab seakasvatust Lääne-Virumaal“Konkurentsis püsimiseks peame kasutama rohkem automaatikat ja võimalikult vähe tööjõudu,” räägib OÜ Kõpsta Seafarmi juhataja Einar Jakobi, kes saadab aastas lihatööstustesse üle 10 000 sea.  Einar Jakobi on Lääne-Virumaa põllumajanduses tegutsenud üle kümne aasta. Õppinud on ta EPAs piimatehnoloogia inseneriks ja töötas algul Rakvere Piimakombinaadis. Kui inglasest ärimees Nevil Hewitt ostis Rakvere piimatööstuse ning lüpsifarmid ja seafarmi, pakuti uues juhatuses tööd ka Jakobile. Nüüdseks on piimatööstus müüdud Maagile, aga farmimajandus jäänud inglasele. Edasi loe Maalehest.

KANDIDAAT EINAR JAKOBI

OÜ Kõpsta Seafarm

– Rakke vald, Lääne-Virumaa.

– Seakasvatus, aastane müük 10 000 siga.

– Maad omandis umbes 100 ha, renditud kohalikele teraviljakasvatajatele.

– Lihaveisekasvatus Rahkla varmis, 86 lihaveist, 700 ha maad.

– Seafarm uuendamisel.

– Kaasaegne tehnoloogia
ja lägamajandus.

– 10 töötajat.

KOMMENTAAR
ALAR LUGU

Pärnumaa Nõuandekeskuse taimekasvatuse ja finants-majanduse konsulent

Einar Jakobi tegeles alguses piimandusega, nüüd rohkem seakasvatusega. Olen talle andnud taimekasvatusalast nõu ja aidanud äriplaane koostada, kui ta on taotlenud investeeringutoetusi.

Suurem meie koostöös valminud projekt on olnud käimasolev Kõpsta seafarmi rekonstrueerimine, millele ta sai peaaegu maksimummääras toetust.

Einar Jakobi suur pluss on see, et ta on väga hea läbirääkija ning suhtleja, samas väga põhjalik. Ta jääb alati rahulikuks, on optimist ja väga laia silmaringiga.

Võrreldes paljude põllumeestega, valdab Jakobi väga hästi põllumajanduse tervikpilti, ta oskab turul toimuvaid sündmusi ette näha ja õigeid prognoose teha.

Eelmine luguPõllumajandusminister: Eesti põllumajanduses jääb kasutusele erimärgistatud kütus
Järgmine luguEPKK: Eesti põllumajandustoetused ei tohi väheneda