Andre Farmi digikari ootab investoreid

Digikari on saanud reaalsuseks. Pilt: Andre Farm

Digikari on saanud reaalsuseks, kvaliteetjuustudega tuntuks saanud Andre Farm hakkas müüma digilehmi, et muuta pärislehma elu paremaks.

Nii Eestis kui rahvusvaheliselt oma juustudega auhindu võitnud väiketootja arendab Eestis uudset NFT-karja, et kaasata seniseid ja tulevasi talu toetajaid, Andre juustu austajaid ning seeläbi muuta farmi tegevus keskkonnasõbralikumaks ning loomade toit ja toitmine kvaliteetsemaks.

„Olime valiku ees, kas teeme investeeringu või ei vasta meie tegevus varsti keskkonnanõuetele ja peame oma tegevuse lõpetama. Väiketootjana investeering taristusse, mis otseselt ei loo müüki, on rahaliselt väga keeruline. Lahendusi otsides kohtusime Igniumiga, kelle platvormi kaudu saab luua ja emiteerida digitaalseid väärtpabereid ehk NFT-sid. Meie puhul, siis DigiLehm. Inimene, ostes DigiLehma, toetab meie tegemisi, hakkab lehma pealt tulu saama toodete ja ühistegemiste kaudu. Meie teeme investeeringud, haldame kogukonda ehk digikarja, peame päriskarja ja valmistame toote“ rääkis Andre Farmi perenaine Erika Pääbus algatuse tagamaadest.

Ingniumi tegevjuht ja kaasasutaja Reimo Hammerberg ütles, et Web3 on tõstnud kogukonna loomise väärtuse tähelepanu keskpunkti. „NFT projektid on missiooni ja jutuvestmise, kogukonna loomise ja seeläbi rahaliste vahendite hankimiseks ideaalne võimalus. Igniumi missioon on teha kapital kättesaadavaks väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele,“ tõdes ta.

DigiLehma müügiga kaasab Andre Farm raha, et ellu viia PRIA toetuse saanud projekti, mille raames ehitatakse kaasaegsed silohoidlad, täiendav lägahoidla, söötmisrobot ning soetatakse uus elektrigeneraator. Projekti kogumaksumus on pea 1,2milj eurot, millest 40% moodustab PRIA toetus.

„Filosoofilised ja praktilised muudatused farmis, kui alustasime juustu valmistamist on aidanud meil karja suurendada. Looma tervis muutus ja ta püsib kauem karjas. Nii on meie Mummukeste arv kasvanud 150 lüpsvalt loomalt 200-le. Seeläbi on kasvanud ka veidi noorloomade arv. See tähendab, et enam ei mahu läga talvel lägahoidlasse ja me vajame uusi juurde. Uued silohoidlad tagavad veelgi parema sööda kvaliteedi. Kindlasti on olulised ka keskkonna mõjud, selleks et kvaliteetne sööt sama kvaliteetsena loomadeni jõuaks paigaldame farmi söötmisroboti, mis hoolitseb mitu korda ööpäevas karja värske ninaesise eest,“ rääkis Pääbus tehtavatest muudatustest.

„Meil on siiras rõõm, et saame olla Andre Farmi kasvuloos ja kogukonna arendamises abiks. See, kuidas rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti toidutootmise ettevõte kaasab kogukonda oma eduloosse ja kasutab innovaatilisi digitaalseid lahendusi nagu NFT, ilmestab hästi, kuidas Web3 toimib rohujuure tasandil ning aitab ettevõtteid,“ lisas Hammerberg.

Andre Farm on Eesti tuntuks saanud kvaliteetjuustude tootjana. Tartumaa ja Põlvamaa piiril Kambjas tegutsev ettevõte saab juustu valmistamiseks vajaliku piima enda piimakarjalt. Kokku kasvatab ettevõte ligemale kolmesajal hektaril umbes kahesajapealist lehmakarja, kellelt saab kuni 8500 kilogrammi piima lehma kohta aastas. Tänane taluperemees Aivar Alviste on Andre talus juba viienda põlvkonna esindaja.

Eelmine lugu16.06.2023 EPKK infopäev „Veiserümpade klassifitseerimise põhimõtted“
Järgmine luguKisla seafarmi uksed avanevad maaeluministrile