04.12.2020 – Infopäev “Keemilised riskid toidus”

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kutsub osalema veebipõhisel infopäeval “Keemilised riskid toidus”, mis toimub  reedel, 4. detsembril kell 13:00-16:30.

Hinnatud toidu- ja keskkonnatoksikoloogia professor Tõnu Püssa Eesti Maaülikoolist tutvustab enda koostatud materjale “Toidu keemilised ohud” ja “Taimsete õlidega seotud keemilised ohud”, Maaeluministeeriumi esindaja jagab uuemat teavet seoses akrüülamiidiga ning Veterinaar- ja Toiduameti esindaja  käsitleb saasteainete kontrollprogrammi tulemusi.

Registreerimine SIIN.

Infopäev viiakse läbi veebikeskkonnas Zoom. Lingi osalemiseks saadame registreerunud osalejatele e-postiga 3. detsembril.

Kava

13:00 – 13:10 Infopäeva algus, ühenduse testimine.
13:10 – 14:40 Keemilised riskid toidus. Materjalide “Toidu keemilised ohud” ja “Taimsete õlidega seotud keemilised ohud” põhjal toidu- ja keskkonnatoksikoloogia professor Tõnu Püssa, Eesti Maaülikool

14:40 – 15:00 Paus

15:00 – 15:45 Akrüülamiid. Ettekanne käsitleb määruse 2017/2158 rakendamist ning siseriiklikke aspekte ja rakendusuuringut “Teatud köögiviljade sortide suhkrute sisalduse analüüsimine akrüülamiidi tekkimise potentsiaali hindamiseks nende töötlemisel”. Sille Vahter, Maaeluministeerium.
15:45 – 16:30 Aruande “Veterinaar- ja Toiduameti poolt 2019. aastal saasteainete kontrollprogrammi raames võetud proovide tulemused toidus” analüüs. Kristi Kallip, Veterinaar- ja Toiduamet.

Infopäevast võivad osa võtta kõik valdkonnas tegutsevad või sellest huvitatud isikud. Tegemist on vähese tähtsusega abiga, abisumma on 72 eurot ühe osaleva inimese kohta. Osalemine on tasuta, kui ettevõtte vähese tähtsusega abi määr ei ole ületatud. Ettevõtte vähese tähtsusega abi (VTA) vaba jääki saab kontrollida veebilehelt https://www.rahandusministeerium.ee/et/riigiabi

Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm
toiduohutuse valdkonnas; rahastamisallikas: riigieelarve, Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Eelmine luguKutse põllumeeste meeleavaldusele
Järgmine luguMeeleavaldus toob Toompeale vähemalt 101 traktorit