Põllumajanduskoda kutsub Eesti toidutootjaid pääsukesemärki taotlema

mai 6, 2019

pääsukeHea ettevõtja!

Kutsume Teie ettevõtet taotlema oma toodetele päritolu- ja kvaliteedimärki Tunnustatud Eesti Maitse (Pääsukesemärk). Pääsukesemärki kandev toode on hinnatud kvaliteetne kodumaisest põhitoorainest Eestis valmistatud toode. Pääsukesemärki ja seda kandvaid tooteid tutvustab Põllumajanduskoda oma kodulehel, Facebooki lehel ja erinevatel üritustel ning Eesti toidumessidel. Pääsukesemärk on Teie toodetele tõhus turundustugi ja aitab toodetel tarbijatele paremini silma paista. Tootes kasutatud kodumaise tooraine esiletõstmine on viimasel ajal muutunud tarbijate jaoks üha olulisemaks, mistõttu pakub pääsukesemärk ainulaadse võimaluse selle rõhutamiseks.

Maaeluministeeriumi tellitud Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2018” kohaselt on pääsukesemärk Eesti kõige tuntum toidumärgis. Kantar EMORi 2018. aasta uuringu järgi on pääsukesemärgi tuntus kasvanud 91 protsendini.

Tootele pääsukesemärgi kasutamisõiguse saamiseks palun esitage Põllumajanduskojale avaldus hiljemalt 21. maiks 2019. a.  Avalduse vormi leiate lisatuna või ka SIIT.

EPKK kontrollib esitatud dokumentide vastavust ning viib läbi sensoorse vastavushindamise. Kevadine vastavushindamine toimub mai viimasel nädalal.

Tooteid hindavad pimetestil toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid; kalatooted; lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Kuni 200 000 eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Pärast toodete testimist teavitame Teid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada.

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele pääsukesemärki taotlema!

Lisainfo:

Evi Randpere

EPKK kvaliteedijuht

tel 600 9349

e-post: evi@epkk.ee

 

Lisatud:

Lisa 1_Tingimused ja kord Pääsukesemärgi taotlemise tingimused ja kord

Lisa 2_ EPKK kvaliteedimärkide hinnakiri 2019

Lisa 3_Avaldus TEM-pääsukesemärk 2019

Lisa 4_Tootekirjeldus TEM avalduse juurde 2019

Lisa 5_Toidumärgiste tuntus 2018