Kutsume toidutootjaid pääsukesemärki taotlema

pääsuke

Kuni 8. novembrini ootab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda toidutootjatelt taas taotlusi oma toodetele Tunnustatud Eesti Maitse päritolu- ja kvaliteedi märgi ehk pääsukesemärgi saamiseks. Pääsukesemärk antakse Eestis kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetsele tootele. Tootes kasutatud kodumaise tooraine esiletõstmine on viimasel ajal muutunud tarbijate jaoks üha olulisemaks, mistõttu pakub pääsukesemärk unikaalse võimaluse selle rõhutamiseks.

EMORi poolt 2016. a läbiviidud uuring kinnitab, et tarbijate usaldus EPKK pääsukesemärgi vastu püsib kõrge – 9 inimest 10st peab märke usaldusväärseteks. Usaldusväärsust lisab ka järjekindel ekspertide poolt läbiviidav toodete kvaliteedi järelkontroll.

Eesti Konjunktuuriinstituudi 2016. aasta detsembris avaldatud uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2016” kohaselt on pääsukesemärk jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis (tuntus 94%). Kodumaiseid tooteid eelistab sisseoste tehes 85% tarbijaid. EMORi poolt 2016.a läbiviidud uuring kinnitab, et tarbijate usaldus pääsukesemärgi vastu püsib kõrge – 9 inimest 10st peab märki usaldusväärseks. Usaldusväärsust lisab ka järjekindel ekspertide poolt läbiviidav toodete kvaliteedi järelkontroll.

Pääsukesemärki ja seda kandvaid tooteid tutvustame oma kodulehel, Facebooki lehel ja erinevatel üritustel ning messidel. Pääsukesemärk on Teie toodetele tõhus turundustugi ja aitab toodetel tarbijatele paremini silma paista.

Toiduainete kvaliteedi järgmine hindamine toimub novembrikuus. Märgi taotlemiseks palume esitada avaldus, toote põhjalik kirjeldus, füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste laborianalüüside koopiad, avaldamiskõlblik foto (pakendatud) tootest, põhitooraine kodumaist päritolu tõendavad dokumendid.

Hindamisel osalemiseks vajalikud dokumendid palume saata 8. novembriks 2017.

Tooteid hindavad pimetestil toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid; kalatooted; lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale.  Kuni 200 000-eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist. Pärast toodete testimist teavitame ettevõtet hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Tänavu sügisesel hindamisel märgikandmise õiguse saanud toode võib seda kanda 31. detsembrini 2018.

Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada. Lisainfot hindamise ja vajalike dokumentide kohta allpool olevatest lisadest ja meie koduleheküljelt.

Ootame ettevõtteid oma toodetele pääsukesemärki taotlema!

Alates tänavu sügisest ei anna EPKK enam välja uusi ristikumärke. Kõik seni litsentsilepingud sõlminud ettevõtted võivad seda märki jätkuvalt kasutada vastavalt lepingu tingimustele. Eksperdid teevad märki kandvatele toodetele ka kvaliteedi järelkontrolli. Kõik praegused litsentsilepingud kehtivad ja neid saab ka edaspidi soovi korral pikendada.

LISAD:

Eelmine luguAasta põllumees 2017 on Margus Muld
Järgmine luguPõllumajanduskoda kogub infot põllukultuuride saagikoristuse ja kahjude kohta