Koja liige Linas Agro alustab tegevust Muuga sadamas

Linas Agro ja HHLA TK Estonia sõlmisid koostöölepingu Eesti põllumeeste toodangu käitlemiseks Muuga sadamas. Foto: HHLA TK Estonia AS

Põllumajanduse ja toidutootmise ettevõte Linas Agro ja terminalioperaator HHLA TK Estonia sõlmisid koostöölepingu Eesti põllumeeste toodangu käitlemiseks Muuga sadamas ning teravilja ja rapsi ekspordiks.

„Linas Agro jaoks on see järgmine strateegiline samm, loomaks pikaaegseid koostöösuhteid Eesti põllumeestega,“ lausus Linas Agro OÜ tegevjuht Mihkel Hang. „Hindame HHLA TK Estonia terminalis pakutavate teenuste mitmekülgsust ning varasemat kogemust teravilja ja rapsi käitlemisel. Ka transpordiettevõtete tagasiside HHLA TK Estonia terminalile on olnud ainult positiivne.”

HHLA TK Estonia kuulub Euroopa juhtivasse logistikakontserni Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA), mis opereerib konteinerterminale Hamburgis, Odessas, Triestes ja Muugal, mida täiendavad jätkuühendused ja intermodaalsed logistikakeskused mitmel pool Kesk- ja Ida-Euroopas.

„Meil on hea meel alustada koostööd Baltikumi suurima teravilja ja rapsi käitlejaga,“ sõnas HHLA TK Estonia tegevjuht Riia Sillave. „Linas Agro lisandumisega meie klientide hulka kasvab ühtlasi kaubamahtude kasvu perspektiiv läbi meie terminali.”

Linas Agro OÜ ostab käesoleval aastal kokku Eesti põllumeeste teravilja ja rapsi ning ekspordib seda läbi Muuga ja Riia sadamate. Osa toodangust realiseeritakse ka siseturule.

TASUB TEADA

Linas Agro OÜ kuulub AB Linas Agro Group’i, mis omab Baltikumi suurimaid põllumajanduse ja toidutootmise ettevõtteid. Gruppi kuulub enam kui 75 ettevõtet, mis tegutsevad 8 riigis. Eestis on oldud aktiivsed üle aasta ning põllumeestele pakutakse taimekasvatuse lahendusi ning ostetakse kokku teravilja ja rapsi.

HHLA TK Estonia opereerib Muuga sadamas Läänemere piirkonna juhtivat multimodaalset kaubaterminali. Terminal teenindab konteiner-, veeremi- (ro-ro) ning üld- ja puistekaupa vedavaid laevasid ning käitleb maantee- ja raudteetranspordiga veetavat kaupa. HHLA TK Estonia 25-aastase teeninduskogemusega terminal asub Tallinna külje all vabatsooni piirkonnas.

Eelmine luguEesti ainuke metsaomanikele suunatud konkurss ootab osalejaid
Järgmine lugu12.05.2023 EPKK infopäev „Hobuste aretus“