Jälgi konverentsi: „Seakasvatussektori pikk plaan – ühtne tervis“

Täna, 5. septembril kell 11 algab Läänemaal Roosta puhkekeskus kaks päeva kestev Eesti  Seakasvatuse aastakonverents „Seakasvatussektori pikk plaan – ühtne tervis“, mis toob kokku Eesti seakasvatuse tuleviku pärast muret tundvad inimesed. 

Konverentsi kahel päeval keskendutakse seakasvatuse hetkeolukorrale ja seakasvatussektorit mõjutavatele teguritele. Arutatakse, kas ja kuidas oleks võimalik sealihaga isevarustatust tõsta ning milline peaks olema seakasvatuse arengukava ja visioon laiemalt.

„Eestlased on ühelt poolt tuntud küll kui sealiha armastajad, aga teisalt katab meie isevarustatus sealihaga vaid 77%. Möödunud aasta lihatoodang oli viimase viie aasta madalaim ja see sunnib sektorit edasistele arengu- ja tulevikuplaanidele tõsiselt otsa vaatama,“ sõnas  Eesti Tõusigade Aretusühistu juhatuse esinaine Anu Hellenurme.

„Põllumajandus tervikuna on ja jääb meie maaelu ja majanduse oluliseks alustalaks, andes tööd ja leiba tuhandetele peredele üle kogu Eesti. Ometi ei maksa meie sajandite pikkune traditsioon, kogemused ja teadmised punast krossigi, kui me praegusi trende nii majanduses kui riigi juhtimises muuta ei suuda.”   Hellenurme lisas, et esmalt on vaja muuta suhtumist kohalikku toitu ning riigi rolli selle toetamisel. „Meil tuleb  leida kooskõla erinevate osapoolte vahel, et viia Eesti toidutootmine ja  toidutööstus uuele tasemele ning jõuda toimiva väärtusahelani.“  

Konverentsi, mida korraldavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Eesti Tõusigade Aretusühistuga, saab jälgida ka veebi vahendusel.  Veebilink, päevakava ja haaravad esinejad leiate konverentsi veebilt: https://konverents.estpig.ee/. Konverentsi modereerib Marko Kass Maaelu Teadmuskeskust. 

Konverentsi läbiviimist toetab MAK 2014-2020 „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“. Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Eelmine luguKoja uueks juhiks saab Kerli Ats
Järgmine luguPõllumajandusettevõtteid oodatakse osalema elurikkuse suurendamise pilootprogrammi