Oktoobri alguses toimus Brüsselis linnuliha nõuandva töögrupi kohtumine. Eestist osales kohtumisel Jarno Hermet.
Euroopa linnukasvatussektor kasvab, samuti ka tarbimine. Poola on nüüd suurim linnuliha tootja EL-s. Saksamaa väike langus tootmises on põhjustatud lindude pidamistiheduse vähendamisest. 2015. aastal toodang kasvab prognooside kohaselt 3,5% võrreldes 2014. aastaga. 2016. aastaks on oodata 1,9% kasvu. Pardiliha toodetakse 2015. aastal 511 miljonit tonni. Tootmise suurusjärk eriti ei muutu. Tähtsaim tootja on Ungari. Broileritibusid on võetud sel aastal kasvama eelmistest rohkem. Poola tõus eelmisest aastast on üle 12%. Hind on 189,47 €/100kg, mis on 2010-2014 keskmine.
Muna hind USA-s on praegu 288,53 EUR/100 kg, kuid see hakkab ületootmise tõttu kukkuma. Tükihinnaks teeb see ca 16-17 eurosenti, mis on väga kõrge. Euroopas on praegu hind 8,1 senti/tk ja Brasiilias 5 senti/tk.
Euroopa Liit ekspordib linnuliha Aafrikaase ja Kesk-Aasiasse. EL on endiselt linnuliha netoeksportija. Ukrainal on kavas hakata oma tootmist viima EL standarditele vastavaks, et saaks siia rohkem eksportida. Lõuna-Aafrika turg, kuhu EL ekspordib palju, on nüüd avatud ka USA toodangule. Komisjon töö tõttu avanes EL-le hiljuti Vietnami turg ja komisjon otsib uusi turge edasi. Samas toetab komisjon rahaliselt tootjate brändingut, müümist ja eksporti. Ukrainaga on hetkel samamoodi nagu mõnede uuemate liikmesriikidega, kes said liitumisel üleminekuaja loomapidamise heaolunõuetega kooskõlla viimiseks.
Kanade pidamise aeg on pikenenud mõne nädala võrra, seepärast on võetud sel aastal vähem tibusid kasvama, mis aga ei tähenda toodangu vähenemist. 2016 võib toodang olla suurem kui 2015. USA linnugripi puhang viis seal hinnad lakke ning on soodustanud ka EL munade hinnatõusu. Munavalge hinnad on USA-s olnud juba kaks aastat Euroopast oluliselt kõrgemad. Venemaa on ühe päeva vanuste tibude ekspordi peamine sihtriik. 2016. aastal muna hinnad tõenäoliselt langevad.