Saaremaa Piimatööstust asus juhtima kohalik ärimees

Saarema Piimatööstus ootab uuelt juhilt keerulise situatsiooni lahendamist. Foto: pixabay.com

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige, Saaremaa Piimatööstus AS, vahetas ettevõtte juhatuse esimeest. Uueks juhiks kinnitati nädala alguses Villi Pihl, keda kohalik rahvas teab kui spa- ja hotellisektoris tegutsevat ärimeest. Senise juhatuse esimehe Valdis Noppeli juhatuse liikme leping lõppes ja nõukogu seda enam edasi ei pikendanud.

Saarema Piimatööstuse nõukogu esimees Tõnu Post ütles uudist kommenteerides, et eesmärgiks on tööstuse pool senisest turbulentsist välja saada ja edasi minna. Kindlasti mõjutas juhi vahetust ka asjaolu, et ettevõtte liitumisplaanid OÜ Estoveri Piimatööstusega jooksid eelmise aasta lõpul liiva. Kuigi Villi Pihl tuleb turismisektorist ja toidutööstuse kogemust tal pole, on meestel üksmeel edasiste tegevuste suhtes. „Eks kindlasti tuleb ettevõtte struktuuris mõnigaid muutusi aga laseme enne uuel juhil ennast paika sättida ja ise oma meeskonna moodustada,“ jättis Post vastuse lahtiseks, kas ja mil määral uus juht ettevõtet reorganiseerima hakkab. Praegu töötab piimatööstuses 80 inimest ja Posti sõnul teeb just väikepakendis juustutootmine protsessi töömahukaks.

„Kui me väikepakendit ei teeks, siis oleks inimesi oluliselt vähem. Eesti tarbija on miskipärast viilutatud juustu usku, mis on palju töömahukam. Kuigi minu meelest säilivad maitseomadused tükijuustul paremini,“ rääkis Post tarbija eelistustest. „Kui vaatame naaberriike, siis Soomes on viilujuustu osatähtsus väiksem ja eelistatakse pigem tükijuustu,“ lisas ta.

Mahud paigas

Piimatööstusele tarnib enamus piimast Saaremaa Piimaühistu, igapäevaselt teeb see pea 130 tonni toorpiima. Lisaks tuleb üks tsisternitäis piima ka mandrilt juurde. Post tõdeb, et mandrilt teistest farmidest rohkem piima ei plaanita juurde tuua, sest piimatööstuse võimekusel on omad piirid. „Meil on peaasjalikult siiski juustutööstus, natuke linnapiima toodame ka. Eks ta nii jääbki ega me suuri muutusi ei planeeri,“ avas Post kaarte. Ühistu farmides annab vajaliku piimakoguse ligi 5000 lehma. Sama palju on farmides ka noorloomi.

Toodangust rääkides sõnas Post, et neil on kindel tarbijaskond välja kujunenud. „Hinnatakse väga meie juustuvalikut ja võid, eriti armastatud on soolakristallidega või. Aga konkurents on tihe Eesti toiduturul, kõik kes vähegi piimatooteid toodavad neid ka aktiivselt pakuvad. Linnapiima tooteid on meil vähem aga meil on samas ka mahetoote suund: mahe piim ja mahe juust. Need on meie mahetootjad, kelle piima me eraldi varume ja töötleme. Näiteks Saarema mahejuust ongi sellest tootegrupist,“ selgitas Post.

Tööstuse tegemistest rääkides mainis Post, et äsja lõppesid edukalt uue toote juurutamise ja pakendamise etapid ja peatselt tuleb neilt turule uudistoode. Mis aga täpsemalt, selle jättis Tõnu Post saladuseks. Lisas vaid, et üsna pea antakse sellest teada.

Eelmine luguPiimandussektor on ringmajanduse parim näide
Järgmine lugu16.04.2024 infopäev “PRIA elektroonilise põlluraamatu praktiline kasutamine“