12. Toidu pakendid, pakendamine ning toiduga kokkupuutuvate materjalide ja esemete nõuded

12. Toidu pakendid, pakendamine ning toiduga kokkupuutuvate materjalide ja esemete nõuded

Eelmine
Järgmine

Kirjeldada kõiki toiduga kokkupuutuvaid esemeid ja materjale – milliseid pakkevahendeid pakendamisel ja pakkimisel kasutatakse; millised on lõikelauad, kausid, ämbrid ja muud kasutatavad esemed.

Kus (millises ruumis ja/või riiulil) kasutatavat taarat hoitakse. Koht peab olema märgitud ruumide plaanile. Toiduga kokkupuutuvaid esemeid peab hoidma tingimustes, mis väldib nende saastumist.

Korduvkasutusega pakendid peavad olema puhtad ja heas seisukorras, kergesti puhastatavad ja vajaduse korral desinfitseeritavad. Kõik pakendid peavad olema jälgitavad müüja saatelehtede järgi ja pakendamine peab toimuma hügieeniliselt.

Kirjeldada, et ettevõte kasutab ainult toidu pakendamiseks ettenähtud pakendeid, juhindudes toiduseaduse §-st 31. Pakkematerjalid ja muud kasutatavad esemed ostetakse usaldusväärselt tarnijalt, plastpakendite ja -esemete puhul nõutakse müüjalt kaasa vastavusdeklaratsioonid. Vastavusdeklaratsiooni sisunõuete eest vastutab selle väljaandja, käitlemisettevõtte juhataja kontrollib vastavusdeklaratsiooni olemasolu iga pakkematerjali kohta, millel see on nõutud.

Selleks, et pakkematerjale jälgida ning vajaduse korral kokku viia, märkida igale vastavusdeklaratsioonile peale, millise materjali või eseme deklaratsioon see on. Näiteks kasutustingimused: iga materjal ja ese ei sobi kokku puutuma nt kuuma või happelise toiduga.

TKM-märgistus: nende materjalide puhul, millele vastavusdeklaratsiooni nõuet ei ole, saab kasutustingimuste kohta informatsiooni märgistuselt.

Eelmine
Järgmine