Põllumajanduskoda kogub infot põllukultuuride saagikoristuse ja kahjude kohta

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Eestimaa Talupidajate Keskliiduga plaanib sellel nädalal kaardistada Eesti põllukultuuride koristamise hetkeolukorra ja ebasoodsatest ilmastikutingimustest tekkinud kahjud taimekasvatussektori ettevõtjatele. Palume selleks kõikide põllumeeste tagasisidet ja hinnangut oma ettevõtte olukorra kohta.

„Seoses tänavu esinenud ebasoodsate ilmastikuoludega soovib Euroopa Komisjon Eestilt täiendavat informatsiooni 2017. aasta põllukultuuride kasvatuse kohta. Lisaandmed on vajalikud tõestamaks Eesti erakordselt keerulist olukorda taimekasvatussektoris ja selleks, et komisjonil oleks alust erakorralisi meetmeid kasutusele võtta. Palve taimekasvatussektori olukorra hindamiseks tuli kojale maaeluministeeriumist,“ selgitas põllumajanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus

Seetõttu palumegi põllumeestelt võimalikult täpset hinnangut tänavusele saagikoristusele. Küsimustikule palume vastata kuni 2. novembrini. Küsimustiku leiab lingilt: https://goo.gl/k6D2jg

Objektiivse pildi saamiseks palub põllumajanduskoda ankeedile vastata ka nendel põllumajandusettevõtetel, kellel suuri probleeme põllukultuuride kasvatamisel ja koristamisel tänavu ei esinenud. Koda loodab, et küsitlusele vastab võimalikult suur hulk erinevate põllukultuuride kasvatajaid üle Eesti.

Põllumajanduskoda koostas viimase hinnangu saagikoristuse kohta 10. oktoobri seisuga, mil teravilja, kaunviljade ja rapsi kogupinnast Eestis oli ca 20% ikka veel koristamata. Suurimad probleemid on tänavu seotud kaunviljade koristamisega.

Koda on varasemalt pöördunud nii Maaeluministeeriumi kui Euroopa Komisjoni poole, et leida lahendusi tekkinud olukorrale. Euroopa Komisjoni esindajad rõhutasid ka 17. oktoobril toimunud kohtumisel Balti riikide põllumeeste esindajatega, et nad ootavad liikmesriikidelt võimalikult head ülevaadet  ja andmeid saagikoristuse hetkeseisust.

Eelmine luguKutsume toidutootjaid pääsukesemärki taotlema
Järgmine luguRändlindude jaht aitab põllukahjusid ennetada