Märkide taotlemise dokumendid

juuni 30, 2016

UUS-TEM_logo_cmyk-thumbnailrav toode kannab kvaliteedimärki!

Kutsume Teie ettevõtet taotlema oma toodetele kvaliteedimärke Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk) ja Tunnustatud Maitse (ristikumärk). Pääsukesemärk antakse Eestis kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetsele tootele. Ristikumärk antakse kvaliteetsele tootele, mille valmistamiseks kasutatud põhitooraine ei pea olema kodumaine.

Koja kvaliteedimärgid on teie toodetele tõhus turundustugi ja aitavad toodetel tarbijatele paremini silma paista. TNS EMORi 2015. aastal avaldatud uuringu kohaselt on pääsukesemärk jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis, samuti on tarbijate seas tuntud ka ristikumärk. EMORi poolt 2015. a läbiviidud uuring kinnitab, et tarbijate usaldus märkide vastu püsib kõrge – 9 inimest 10st peab märke usaldusväärseteks. Usaldusväärsust lisab ka järjekindel ekspertide poolt läbiviidav toodete kvaliteedi järelkontroll. Märkide tutvustamiseks tarbijaile korraldame igal aastal teavituskampaania erinevates meediakanalites. Märke kandvaid tooteid reklaamime pidevalt meie kodulehel ja erinevatel üritustel.

Märgi taotlemiseks palume esitada avaldus, toote põhjalik kirjeldus (koostisained), füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste laborianalüüside koopiad, pääsukesemärgi taotlemisel ka põhitooraine kodumaist päritolu tõendavad dokumendid.

Toodete järgmine hindamine toimub 2016. aasta sügisel.

Tooteid hindavad toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides:

1) lihatooted ja munad; 2) piimatooted; 3) pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted; 4) aedviljatooted, salatid, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toidud, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; 5) kalatooted; 6) alkohoolsed joogid.

Toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta litsentsi aastatasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Mikroettevõtetele aastase müügikäibega kuni 200 000 eurot pakume 50% hinnasoodustust litsentsilepingu tasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Hindamise edukalt läbinud toode võib seda kanda hindamisele järgneva aasta lõpuni. Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada.

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele kvaliteedimärke taotlema!

Lisainfo:

Evi Randpere, EPKK toiduvaldkonna juht, tel 600 9349, e-post: evi@epkk.ee

 

Tutvuge märgi taotlemise dokumentidega 2016. aasta kevade seisuga:

Pääsukesemärgi taotlemise tingimused: Pääsukesemärgi taotlemise tingimused (lisa 2)

Pääsukesemärgi taotlemise avaldus: Avaldus pääsuke 2016 (lisa 4)

Ristikumärgi taotlemise tingimused: Ristikumärgi taotlemise tingimused (lisa 3)

Ristikumärgi taotlemise avaldus: Avaldus ristik 2016 (lisa 5)

Hinnakiri: Hinnakiri 2016 (lisa 6)

Tarbijate ostueelistused: Kvaliteedimärkide tuntusest 2014.aasta uuringu põhjal