Pääsukesemärgi taotlemise dokumendid

mai 3, 2018

Kutsume Teie ettevõtet taotlema oma toodetele päritolu- ja kvaliteedimärki Tunnustatud Eesti Maitse (pääsukesemärk). Pääsukesemärk antakse Eestis kodumaisest põhitoorainest valmistatud kvaliteetsele tootele. Tootes kasutatud kodumaise tooraine esiletõstmine on viimasel ajal muutunud tarbijate jaoks üha olulisemaks, mistõttu pakub pääsukesemärk unikaalse võimaluse selle rõhutamiseks.

Eesti Konjunktuuriinstituudi 2016. aasta detsembris avaldatud uuringu “Eesti elanike toidukaupade ostueelistused ja hoiakud 2016” kohaselt on pääsukesemärk jätkuvalt Eesti kõige tuntum toidumärgis (tuntus 94%). Kodumaiseid tooteid eelistab sisseoste tehes 85% tarbijaid. EMORi poolt 2018. aasta alguses läbiviidud uuringu järgi on pääsukesemärgi tuntus tõusnud 96%-ni. Tarbijate usaldus pääsukesemärgi vastu püsib kõrge – 8 inimest 10st peab märki usaldusväärseks. Usaldusväärsust lisab ka järjekindel ekspertide poolt läbiviidav toodete kvaliteedi järelkontroll.

Pääsukesemärki ja seda kandvaid tooteid tutvustame oma kodulehel, Facebooki lehel ja erinevatel üritustel ning messidel. Pääsukesemärk on Teie toodetele tõhus turundustugi ja aitab toodetel tarbijatele paremini silma paista.

Toiduainete kvaliteedi järgmine hindamine toimub novembrikuus. Märgi taotlemiseks palume esitada avaldus, toote põhjalik kirjeldus, füüsikalis-keemiliste ja mikrobioloogiliste laborianalüüside koopiad, avaldamiskõlblik foto (pakendatud) tootest, põhitooraine kodumaist päritolu tõendavad dokumendid.

Hindamisel osalemiseks vajalikud dokumendid palume saata 17. maiks 2018 aadressil info@epkk.ee

Paris_Eesti_Toit_FB_banner

 

 

 

 

 

 

 

 

Tooteid hindavad pimetestil toidukvaliteedi tunnustatud eksperdid järgmistes tootegruppides: aedviljatooted, kastmed, mesi, hoidised, valmistoidud, imiku- ja väikelaste toit, taimeteed, mittealkohoolsed joogid; alkohoolsed joogid; kalatooted; lihatooted ja munad; piimatooted; pagari- ja kondiitritooted, teraviljatooted.

Ühe toote hindamine maksab 15 eurot (lisandub käibemaks). Hindamisel positiivse tulemuse ja märgi kandmise õiguse saanud toodete eest tuleb maksta aastast litsentsitasu vastavalt kehtivale hinnakirjale. Tutvu litsentsitasude hinnakirjaga. Kuni 200 000 eurose müügikäibega mikroettevõtetele pakume 50% hinnasoodustust litsentsitasust, et võimaldada ka väiksema käibega ettevõtetele märkide taotlemist.

Pärast toodete testimist teavitame Teid hindamise tulemustest, usume, et ka see on tänuväärt tagasiside tootmise korraldamisel. Tänavu kevadel hindamisel märgikandmise õiguse saanud toode võib seda kanda 31. detsembrini 2019.

Juhul, kui toode juba kannab märki ja vastab jätkuvalt kõikidele esitatud tingimustele, saab litsentsi igal aastal pikendada.

Ootame Teie ettevõtet oma toodetele pääsukesemärki taotlema!

Lisainfo:

Evi Randpere, EPKK toiduvaldkonna juht, tel 600 9349, e-post: evi@epkk.ee

Märgi taotlemise dokumendid 2018:

Pääsukesemärgi taotlemise tingimused ja kord

Pääsukesemärgi taotlemise avaldus

Tootekirjeldus 

Hinnakiri

Toidumärgiste tuntus 2017