AP kandidaat Margo Kütt: Suvel nõutakse neeruteed, talvel aga köhateed

august 8, 2018

1U6A0392 margo kyttMargo Kütt on Venevere külas Navesti jõe ümbruses juba aastaid kasvatanud ravim- ja maitsetaimi, varustades apteeke üle Eesti kodumaiste taimeteede ja droogidega.
“Mul on nõgest, melissi, punet, punast siilkübarat ja palju muid taimi – kõik ravim- ja maitsetaimed kasvavad mahedana, nii et maheravimtaimede kasvatajana suudame pakkuda üht laialdasemat taimede valikut Eestis,” teatab MK Loodusravi osaühingu juhataja Margo Kütt.
Oleme Päpe talus Venevere külas. Talumaja asub kauni looduse rüpes otse Navesti jõe kaldal – kaugemal suurtest teedest ja asulatest, nii et asukoht on ravimtaimede kasvuks ideaalne. Neid Navesti jõe kallastel kasvanud taimi leiab Loodusravi kaubamärgi alt pea igast apteegist.
Kütt toob esile, et apteekidele suudavad kuivatatud kodumaiseid ravimtaimi pakkuda vaid 4–5 suuremat kasvatajat üle Eesti.
“Eesti mõistes korjame palju, aga maailma mastaabis oleme väikesed, välisturu nõudlus puhtast loodusest korjatud taimede järele on lõputu,” ütleb Margo Kütt.
Üle kümne hektari põlde
Pere on ravimtaimekasvatuses tegutsenud aastakümneid.
Juba 1980. aastate lõpus alustas Margo isa Raivo Kütt ravimtaimede kasvatusega, esialgu Suure-Jaani metsamajandis, hiljem FIEna. Just isa kõrval tegutsedes tärkas ka pojal sügavam ravimtaimehuvi.
Margo Kütt on hariduselt toidutehnoloog ja õppinud ka Räpina aianduskoolis aiandust. Varem on ta töötanud aastaid nii Põltsamaa Felixis kui Talleggis. Enne oma firma rajamist kasvatas ta isale ravimtaimi ette.
Nüüd majandab Margo Kütt osaühingus MK Loodusravi koos oma poja Sanderiga.
“Igapäevatöödel on abiks ka teised pere liikmed, hooajatöödele palkame inimesi juurde,” teatab Margo Kütt.
Ravimtaimetalu põllule maja juures on 2,5 hektaril kasvama pandud taimed sirgetes ridades. Kütt selgitab, et need pandi maha kapsaistutusmasinaga.
Loe edasi Maalehest.

KANDIDAAT MARGO KÜTT
MK Loodusravi OÜ, Viljandimaa.
Ravim- ja maitsetaimede kasvatus 12,5 ha-l. Üle 40 taimeliigi. Lisaks korjealad looduses.
Taimede kuivatamine, peenestamine ja pakendamine.
3–4 tonni taimi aastas.
Müük hulgiostjatele ja apteekidele.
4 alalist töötajat ja hooajatöölised.
MARINA KÜTT, MESi analüütik:
Tööle pühendunud
Margo Kütil on pikaajalised kogemused nii ettevõtte juhtimises, tootmises kui ka turunduses, ta on oma tööle pühendunud. Põlvkondi ühendava pereettevõtte MK Loodusravi OÜ liikmed omavad põhjalikke teadmisi ravimtaimede kasvatamisest ja kasutamisvõimalustest. Paarkümmend aastat tagasi alustas Margo Kütt oma isa Raivo Kütiga ravim- ja maitsetaimede kasvatamist, nüüd tegutseb ettevõttes ka poeg Sander Kütt, kes jätkab perekondlikku traditsiooni.