Aasta põllumees 2012 on Grüne Fee AS-i juht Raivo Külasepp

Aasta põllumees 2012 on kurgi- ja salatikasvataja Raivo Külasepp6. novembril Riigikogu konverentsisaalis toimunud konverentsil Toompeal kuulutati pidulikult  Aasta põllumeheks 2012 Grüne Fee Eesti ASi tegevjuht Raivo Külasepp Luunja vallast Tartumaalt.  Nordea Panga poolt sai võitja auhinnaks 2500 eurot. Luunja kurgid, salatid ja maitserohelised on meie poelettidel aastaringselt müügil, suuresti on selle eduloo taga firma tegevjuhi Raivo Külasepa oskuslik töö. Energeetiku kõrgharidusega Raivo Külasepp on töötanud Luunjas juba 30 aastat. Ta alustas kunagises sovhoosis elektriinsenerina ja on nüüdseks tõusnud Grüne Fee Eesti ASi tegevjuhiks.

Raivo Külasepp seisab meie köögiviljanduse eesliinil, konkureerides mujalt Euroopast tuleva odava köögiviljaga, samas on ta aldis investeerima uudsesse tehnoloogiasse ja kasvatab ainsana Eestis kurke ja maitserohelist aastaringselt.

Luunja kasvumajades toodetakse aastas värsket kurki 2500 t, salateid ja maitserohelist 8,55 mln tükki.
Grüne Fee Eesti kasutab uudseimat tehnoloogiat Baltikumis. Kasvuhooneid on firmal ligi 6 ha-l, eelmise aasta lõpus valmis ainulaadne kurgikasvumaja, kus  ruutmeetrilt saadakse 125 kg kurke. Kasutusel on bioloogiline tõrje, kus taimekahjuri hävitab röövputukas. Keemilisi tõrjevahendeid ei kasutata ja valmistoodang on kõrge kvaliteediga. AS Grüne Fee Eesti tooted vastavad kodumaisusmärgi “Eestis kasvatatud” kvaliteedinõuetele.
Varasematel aastatel on „Aasta põllumehe” tiitli vääriliseks tunnistatud Eesti kapitalil tegutsevad ettevõtjad, tänavu läks tiitel aga esmakordselt väliskapitali osalusega ettevõttesse. Grüne Fee Eesti AS on Soome-Eesti ühisfirma, kus Soome kapitali osalus on 75%.
Lisaks igapäevatööle tegutseb Raivo Külasepp aktiivselt ka Põllumajandus-Kaubanduskoja aiandustoimkonna esimehena, nii tunneb ta muret kogu aiandussektori hea käekäigu eest Eestis.
Raivo Külasepale anti konverentsil koos aasta põllumehe tiitliga üle ajaloolise „Külvaja” kuju vähendatud koopia. Ferdi Sannamehe pronksist skulptuuri „Külvaja” võitis 1928. aastal tollane Piistaoja talu peremees Theodor Pool kui Eesti parima talu omanik.
Loe lisaks Maalehest
Eelmine luguEPKK: Eesti põllumajandustoetused ei tohi väheneda
Järgmine luguPõllumajandustoetused on eelarveläbirääkimistel Balti riikide valitsuste kolme prioriteedi hulgas